chrome firefox opera safari iexplorer

Україна є світовою столицею піратства — міжнародне дослідження

22 лютого 2013 о 10:10

Україна є номінальною столицею піратства, раєм для неавторизованої комп'ютерної техніки та базою для її розповсюдження у країнах Єврозони.

Такими є дані Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (International Intellectual Property Alliance, IIPA), американської асоціації, що займається охороною матеріалів, які є захищені авторським правом на міжнародному рівні, пише італійське видання La Stampa.

Звичка використовувати неліцензійний контент пов'язана із низкою проблем, як то: розгул піратства, слабка законодавча база та відсутність співпраці з боку державних регулюючих органів. Тож використання такого програмного забезпечення — дуже популярне не лише у приватному секторі, а й в державних установах та громадських організаціях.

У матеріалі видання також йдеться про те, що Україна навіть випередила таких світових лідерів як Росію, Китай та Індію, тож організація — автор дослідження, порадила Вашингтону ввести економічні санкції у відношенні до Києва.

Це робиться для того, аби скоротити втрати частини американської кіноіндустрії, в якій задіяні більше 5 млн. службовців, а щорічний закордонний обіг складає більше 130 млрд. доларів США.

За словами Юрія Омельченка, керівника із боротьби з піратством Microsoft в Україні, ситуація в країні катастрофічна. В своєму інтерв'ю виданню Kiev Post він зазначив, що 70% встановлених на комп'ютери програм у державних установих є піратськими.

Восени минулого року, американський гігант (Microsoft — авт.) виграв позов проти державної компанії, яка керує аеропортом Ужгорода, після того, як система із продажу квитків була запущена із неліцензійним програмним забезпеченням.

А на початку цього року, подала ще низку позовів проти інших українських компаній, які звинуватила у використанні незаконних американських продуктів.

За словами віце-прем'єра України Констянтина Грищенко, варто вирішувати проблему на законодавчому рівні та реагувати на американські концерни.

Утім, деякі аналітики кажуть, що чинні закони є достатніми і лиш варто їх застосовувати. За словами експерта із юридичних питань Олексія Христофорова, у новому кримінальному кодексі, прийнятому наприкінці минулого року, авторські права надійно захищені.

Так, за незаконне використання та розповсюдження матеріалів, захищених авторським правом, передбачено до 6-ти років позбавлення волі.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути