chrome firefox opera safari iexplorer

Українських акробатів і клоунів розхапують найкращі цирки світу

22 лютого 2013 о 11:02

Українських акробатів і клоунів, що ледь встигли закінчити вуз, розхапують найкращі цирки світу. Радянська школа циркового мистецтва донині в ціні, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

Видання наводить приклад Олександра Коблікова, 22-річного циркового артиста з Донецької області, на якого із захопленням дивилася принцеса Монако Стефанія, коли він жонглював 14 кулями.

Нагадаємо, що він і ще п'ятеро українців постали в січні перед європейською публікою на найпрестижнішому в цирковому світі Міжнародному фестивалі в Монте-Карло — і вдало: зайняли три призові місця. Акробатам Миколі Щербаку та Сергію Попову дістався Золотий клоун, Коблікову — Срібний, а клоунському тріо Еківокі — Бронзовий.

Втім, констатує Корреспондент, тріумф українців на головній арені світу важко назвати випадковістю: представники вітчизняної циркової школи неодноразово брали призи міжнародних конкурсів, хоча відразу три циркові Оскари Україна взяла вперше.

Тренер Коблікова і декан факультету циркового мистецтва в київській Академії естрадного та циркового мистецтв Юрій Поздняков не приховує радості — перемогу учня він вважає своєю.

«Я тепер спати з цим Клоуном [статуеткою] буду», — посміхається тренер. Однак з підопічним йому доведеться розлучитися: Кобліков закінчує п'ятий курс, а потім поїде працювати за кордон. Усім українським переможцям в Монте-Карло запропонували контракти в Західній Європі.

Втім, додає видання, для українських циркачів це звичне діло: приблизно половина випускників головного циркового вузу країни залишають батьківщину, зазначає Поздняков. Зарубіжні імпресаріо приглядаються до юних дарувань ще на етапі складання держіспиту.

Журнал додає, що причина ігнорування молоддю роботи на батьківщині для експертів очевидна: програми вітчизняних арен за своїм рівнем застрягли в радянському минулому, а заробітки жонглерів, акробатів і клоунів тут в рази нижчі від європейських.

Разом з тим київська циркова школа в світі як і раніше є знаком якості. «Тепер вважається, що гарне шоу без українців зробити не можна», — резюмує Артем Бадалян, директор німецької продюсерської компанії Art of Artistic, який вже багато років «поставляє» в європейські цирки та шоу таланти з України.

Чому без українських артистів сьогодні рідко обходяться циркові трупи світу, а також чому пропозиції українських цирків далекі від ідеалу, читайте у свіжому №7 журналу Корреспондент від 22 лютого 2013-го.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути