chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні збільшилася кількість книгарень

05 лютого 2013 о 13:26
Протягом другого півріччя 2012-го року в Україні було відкрито 546 нових книгарень і книжкових кіосків.

Загалом, за даними Держкомтелерадіо, станом на початок 2013-го року в Україні працює 9 125 об'єктів роздрібної торгівлікнижковою продукцією. 1 517 з них – це книжкові магазини, решта 7 608 – книжкові кіоски та книжкові прилавки, повідомляєУрядовий портал.

Найкращу динаміку продемонструвала Луганська область – тут відкрито 11 нових книгарень і 315 книжкових кіосків і прилавків. Серед лідерів також Дніпропетровська (+153), Харківська (+60), Хмельницька (+38) Рівненська (+15), Одеська, Черкаська та Чернігівська (+6) області.

В аутсайдерах – Житомирська область (закрито 24 книгарні та кіоски), Автономна Республіка Крим (-13), Донецька та Херсонська (-10) області, Волинська (-7), Запорізька (-6), Київська (-1) області та місто Севастополь (-3).

Нагадаємо, на розгляді Верховної Ради перебуває законопроект про зміни до Закону «Про видавничу справу», яким передбачено позбавити книгарні державної підтримки.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути