chrome firefox opera safari iexplorer

Вартість «автоцивілки» вирішили поки не підвищувати

28 лютого 2013 о 11:52

26 лютого нацкомісія, що здійснює регулювання ринку фінансових послуг, одноголосно вирішила відхилити пропозицію Моторного (транспортного) страхового бюро підвищити тарифи на ОСАЦВ, пише «Коммерсант-Украина».

Як повідомляється, раніше було запропоновано підвищити базовий страховий платіж зі 180 грн до 320 грн (+78%), а також коригуючі коефіцієнти, зокрема, К2 — коефіцієнт залежності від місця реєстрації транспортного засобу.

За інформацією Нацкомфінпослуг, для водіїв, транспортні засоби яких зареєстровані у Білій Церкві, Вінниці, Горлівці, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Краматорську, Кременчуці, Луганську, Луцьку, Львові, Полтаві, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому, коефіцієнт пропонувалося підвищити на 23%. У Донецьку і Львові коефіцієнт міг зрости на 28%, у Макіївці та Херсоні — на 38%, у Севастополі — на 77%, у Борисполі, Боярці, Броварах, Ірпені, Василькові, Вишневому, Вишгороді — на 80%.

Крім того, МТСБУ також мав намір збільшити на 14-18% коригуючі коефіцієнти залежно від сфери використання транспортного засобу (К3) для юридичних і фізичних осіб, які використовують транспортний засіб для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

«Подібне збільшення вартості страхування може бути викликано лише істотними змінами економічної ситуації в країні або значним збільшенням збитковості цього виду страхування в цілому по галузі, коли зібраних страхових премій стає недостатньо для здійснення страхових виплат», — зазначив член Нацкомфінпослуг Віктор Берлін.

У Нацкомісії підрахували, що відношення валових страхових виплат до валових страхових платежів за 2010 рік склало 42,7%, за 2011 рік — 39,7%, за три квартали 2012 року — 39,4%.

У свою чергу, МТСБУ аргументував свою ініціативу набранням чинності з 5 лютого змін до закону про ОСАЦВ, в результаті яких можливе зростання виплат з ОСАЦВ на 400 млн грн.

За статистикою МТСБУ, за 2011 рік і три квартали 2012 року було здійснено лише 11 виплат у зв'язку зі стійкою втратою працездатності та 76 виплат, пов'язаних зі смертю потерпілих осіб.

«Враховуючи, що за цей період було укладено більше 1,45 млн договорів, кількість страхових виплат за шкоду, завдану життю і здоров'ю, можна вважати мізерною», — помітили в комісії.

За підрахунками нацбанку, зміна тарифів, запропонована МТСБУ, призвела б до збільшення платежів на 40-280%, або на 0,9-6,5 млрд грн.

«Підвищення вартості ОСАЦВ може бути тільки поступовим і при наявності відповідних обгрунтувань. Аргументація МТСБУ не може бути прийнята», — підкреслив глава Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський.

Однак страховики готові знову звертатися до Нацкомфінпослуг з проханням підвищити тарифи: «Це обов'язковий вид страхування, відмовлятися від нього нерозумно».

16 серпня

Інші дати
Антон Задонцев
1908 – український учений у галузі рослинництва. Директор Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ).
 
 
Розгорнути
Річниця Зборівської битви
1649 – відбулася Зборівська битва – переможна битва козацької армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна ІІ Казимира під Зборовом (тепер Тернопільська область). В результаті 18 серпня 1649 р. був укладений Зборівський договір, за умовами якого визнавалася самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини; на землях Війська Запорозького влада належала гетьману, чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб.
Розгорнути
Народився Микола Дашкевич
(1852, с. Бежів, Житомирської області – 1908) – український літературознавець, історик.  Автор праць про Івана Котляревського, дослідник українських дум, історії Галицько-Волинського князівства.
Розгорнути
Народився Іван Дряпаченко
(1881, с. Василівка, нині Чернігівська область – 1936) – український живописець, графік, колекціонер. Автор полотен «На озері», «Косарі», «Лелеки перед грозою», «Назустріч вечору», «Параска у святковий день».
«Нашої красуні Василівки я не проміняю на жодну Венецію. Садки й гаї, білі хатки й чарівна ріка української пісні !» (Іван Дряпаченко).
Розгорнути