chrome firefox opera safari iexplorer

У новому біометричному паспорті країну назвали «УРКАїною»

27 березня 2013 о 13:38

В зразку біометричного паспорта, який минулого тижня затвердив Кабінет Міністрів України, виявилася помилка. Назву країни арабською мовою написано як «Уркаїна».

Помилку в новому паспорті помітив кримський історик Олекса Гайворонський, про що написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Професійні арабісти повідомили, що в затвердженому зразку паспорта є навіть не одна, а відразу дві помилки. Назва країни на різних мовах написана на блакитному тлі. Арабський варіант можна розгледіти праворуч від великого жовтого тризуба (на слово вказує червона стрілка на фото).

«В арабській мові „Україна“ звучить як أوكرانيا . В транскрипції це звучить, як „Укранійа“. Проте в паспорті написано ي أوركان , що в транскрипції звучить, як „Урканій“. Тобто, крім того, що дві літери ر (р) і ك (к), переплутані місцями, там ще допущена помилка в кінці слова أوكرانيا — ي أوركا», — повідомила кримський філолог-арабіст Хатідже Ардаширова.

У прес-службі Кабінету Міністрів України «15 минутам» порадили звернутися в Державну міграційну службу, проте там нічого про помилку не чули.

Прес-секретар цього відомства Сергій Гунько повідомив, що міграційна служба, дійсно, розробляла зразки біометричного паспорта, але який саме був у результаті затверджений Кабміном, — йому невідомо.

Як відомо, минулого тижня уряд України затвердив зразки бланків документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи. Наприкінці лютого голова Державної міграційної служби України Микола Ковальчук повідомив, що українські громадяни зможуть отримати перші біометричні паспорти тільки в 2016 році.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути