chrome firefox opera safari iexplorer

З 23 по 27 березня в Києві запрацює «Жива бібліотека»

22 березня 2013 о 10:18

З 23 по 27 березня в Києві запрацює «Жива бібліотека», в якій можна буде поспілкуватися з людьми з незвичним життєвим досвідом. Проект відбудеться в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. Про це УНН повідомили організатори фестивалю.

«Книжками» незвичайної бібліотеки стануть люди, до яких в суспільстві мають певні упередження – представників етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти. А також люди, про особливості життя яких небагато відомо широкому загалові, наприклад, біженці.

«Ми хочемо створити комфортне й безпечне місце зустрічі. Наша мета – за допомогою розмови показати, наскільки відрізняється справжнє життя від стереотипів, у яких ми всі застрягли», – так пояснила ідею «Живої бібліотеки» кураторка Олександра Назарова.

Зустрічі «Живої бібліотеки» відбудуться в Будинку кіно. Спілкуватися можна лише з однією «книжкою», найкраще — з тією, що подобається найменше. Головна умова організаторів — повернути «книгу» у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані, в якому взяли. Організатори повідомляють, що питати можна про все — у бібліотеці не буває безглуздих, незручних або гострих питань

Бібліотека супроводжує Docudays UA другий рік. Каталог книжок цього року виріс майже вдвічі. Усього в різні дні можна буде почитати більше 20 живих книжок.

Як повідомляв УНН, у Києві пройде Міжнародний фестиваль кіно про права людини Docudays UA.

2 листопада

Інші дати
2 листопада відзначають: 
  • Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів
Розгорнути
Народився Антін Манастирський
(1878, с. Завалів, Тернопільська область – 1969) – український художник, графік. Автор творів «Портрет матері», «Портрет Т. Г. Шевченка», «Автопортрет», «Запорожець», «Паламар», «На водопої», «На могилі», «Ой під гаєм, гаєм», «Прощавайте, товариші», «Вчора і сьогодні».
«Все життя я мріяв, щоб думи мої, які я втілював у своїх картинах, були близькі і зрозумілі народові». (Антін Манастирський)
Розгорнути
Народився Остап Грицай
(1881, с. Княжпіль, Львівіська область – 1954) – український поет, літературознавець, перекладач. Автор соціально-психологічної поеми «Утеча Олекси Перхуна», циклів новел філософського та релігійного змісту, численних літературно-критичних статей про українських та західноєвропейських письменникі, здійснив німецький переклад «Слова о полку Ігоревім» та понад 30 поезій Т.Шевченка.
Розгорнути
Народився Олександр Білецький
(1884, м. Казань, Росія - 1961) - літературознавець, академік. Тривалий час очолював Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР.
Розгорнути