chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний день Землі відзначаємо сьогодні

22 квітня 2013 о 10:31

Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day) проголошений з ініціативи Болівії на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 року. Співавторами резолюції виступили більш ніж 50 держав-членів ООН.

Проголошення в резолюції цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля та її екосистеми забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов'язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році.

У резолюції про проголошення Міжнародного дня Матері-Землі наголошується, що Земля та її екосистеми є нашим домом і для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього і майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою Земля.

Термін Мати-Земля є загальноприйнятою назвою планети Земля в низці країн і регіонів і відображає взаємозалежність, що існує між людиною, іншими живими істотами і планетою.

Як зазначає Генеральна Асамблея ООН, проголошення Дня Матері-Землі не передбачає підміну аналогічних заходів, наприклад, Дня Землі, який відзначається в день весняного рівнодення в березні у багатьох країнах світу, починаючи з 1970-х років.

Навпаки, Міжнародний день Матері-Землі покликаний зміцнити їх і додати їм новий імпульс, виходячи із суті актуальних проблем, що стоять перед людством.

Традиція відзначати День Землі зародилася в США з ініціативи екологічного активіста Гейлорда Нельсона. 22 квітня 1970 року День Землі відзначався вперше. Більш ніж 20 мільйонів американців взяли участь у різних заходах.

У 1990 році цей день став міжнародною акцією, в якій взяли участь 200 млн. осіб з 141 країни світу. Щорічно вчені країн світу збираються за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем.

У різних країнах у цей день організовуються найрізноманітніші заходи і акції. Це конференції, виставки, закриття автомобільного руху на жвавих вулицях великих міст, прибирання території і висадка дерев.

Розділи: Довкілля

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...