chrome firefox opera safari iexplorer

Половина українців, якби мали вибір, хотіли б народитися знову в Україні

03 квітня 2013 о 12:54

Про це свідчать передані УНІАН результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Згідно з результатами дослідження, 9% опитаних обрали б Росію, 5% – Німеччину, 4% – США, по 2% – Великобританію, Італію, Швейцарію, Францію, по 1% – Польщу, Канаду, Швецію, Білорусь.

Разом з тим, 2% – обрали б СРСР, близько 4% – інші країни. 16% опитаних не змогли відповісти на запитання. Загалом 15% опитаних, якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б країни Євросоюзу, ще 4% – США. Натомість Росію, Білорусь, Казахстан обрали б близько 10% респондентів, ще 2% – обрали б СРСР. Росію найчастіше обирали на Донбасі (18%), Півдні (13%) та Сході (13%) країни. Німеччину, США, Італію, Великобританію – на Заході і Півночі країни. Разом з тим, в Центрі країни найчастіше обирали Україну.

Чим молодші респонденти, тим менше серед них тих, хто хотів би народитися в Україні: лише 40% молоді обрали б Україну, водночас серед старших людей таких у 1,5 рази більше. Кожен десятий молодий українець хотів би народитися в США, трохи менше – в Німеччині та Великобританії. Жінки більше прив’язані до України, ніж чоловіки. Останні частіше обирали Росію, Німеччину та США. Цікаво, що кожен десятий виборець КПУ хотів би народитися в СРСР.

Кожен шостий виборець Партії регіонів та КПУ хотів би народитися в Росії. Натомість кожен шостий виборець «УДАРу» обрав би Німеччину. Найбільш відданими країні виявились виборці «Батьківщини» та «Свободи» – майже 60% з них, якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б Україну. *** Всього в ході дослідження, проведеного 22 – 28 лютого 2013 р, опитано 2 тис респондентів. Опитування проведено в усіх областях України методом особистого формалізованого інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, — не більше 2%, для значень, близьких до 10%, — не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, — не більше 1%.

Розділи: Суспільство

14 серпня

Інші дати
Іван Боберський
1873–український громадський діяч, педагог. Організатор сокільсько-січового руху, автор підручників з фізичного виховання молоді. Автор назви «Пласт». Голова товариства «Сокіл-Батько» (1908–1914), член Бойової управи Українських січових стрільців.
Розгорнути
Перший Спас (Маковея, Медовий Спас)
«Дай, Господи, господарю многая літа, Многая літа — довгії дні! І жить йому довго — Спаса не гнівать, Спаса не гнівать — божих пчілок водить, Божих пчілок водить — ярий віск топить: Богу на свічку, господарю на щастя, Дому його на приріст, Малим діточкам на втіху!» (Народний заспів на Медовий Спас пасічникам)
Розгорнути
Народився Андрій Покровський
(1862, м.Петербург, Росія – 1944)український військовий діяч, адмірал, головний командир портів Чорного та Азовського морів, Міністр морських справ Української держави.
Розгорнути