chrome firefox opera safari iexplorer

Половина українців на свята купують живу ялинку

26 грудня 2011 о 10:02

44% опитаних збираються ставити вдома на Новий рік живу ялинку, чверть – штучну. 15% — обмежаться новорічною композицією, а у 18% — не буде скоріш за все ані ялинки, ані композиції.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2011, останню категорію, переважно, формують старші люди: майже 40% опитаних віком понад 60 років не планують прикрашати дім на новорічні свята. Водночас майже 60% опитаних віком 18-39 років планують ставити живу ялинку, ще майже 40% – штучну, або обмежаться новорічною композицією.

Традиція ставити живу ялинку найбільш поширена на Заході, Півдні та Донбасі, штучну – на Півночі (передусім, йдеться про Київ) і в Центрі, новорічні композиції найбільше популярні на Сході, де мешкає значна частина міського населення.

Зважаючи, що традиційно люди говорять один одному на Новий Рік різні побажання, ми запропонували нашим респондентам висловити побажання державі на майбутній 2012 рік.

Довідка

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% — не більше 2%, для значень близьких до 10% — не більше 1,3%, для значень близьких до 5% — не більше 1%.

Терміни проведення дослідження: 25 листопада – 5 грудня 2011 р.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути