chrome firefox opera safari iexplorer

Що робити під час повені: поради киянам

01 квітня 2013 о 10:54

Київська міська державна адміністрація оприлюднила рекомендації щодо дій киян під час раптової повені. Про це УНН повідомили у прес-службі Кабінету міністрів України.

Як йдеться у повідомлені, при раптовій повені киянам радять якнайшвидше зібрати предмети першої необхідності – документи,медичну аптечку, сірники (запальничка), хліб, питну воду – і зайняти найближче безпечне підвищене місце. Крім того, мешканцям столиці необхідно бути готовим до евакуації по воді, у тому числі за допомогою підручних плавзасобів.

«За таких обставин не слід піддаватися паніці та втрачати самоконтроль, потрібно спокійно вжити заходи, що дозволяють рятувальникам своєчасно виявити людей, відрізаних водою і які потребують допомоги. Необхідно уважно прослухати інформацію і виконати всі вимоги паводкової комісії Міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», — йдеться у повідомлені.

«Важливо відключити газ, електроенергію і воду. Тварин необхідно випустити з приміщень (якщо це приватний будинок). Надайте необхідну допомогу літнім людям та інвалідам у вашому будинку. Стрибати у воду можна тільки в разі крайньої необхідності, переохолодження може стати причиною смерті. Якщо небезпека опинитися у воді велика, то треба зняти важкий і незручний одяг та роззутися. Документи і цінності бажано помістити в поліетиленовий пакет і заховати в надійному місці», — йдеться у повідомлені.

Щодо дій у час після повені у КМДА радять перед поверненням у будинки перевірити, чи не загрожують вони обвалом або падінням якогось предмета.

«Перевірте приміщення (для видалення газів, що накопичилися). Не вмикайте електроосвітлення, не користуйтеся джерелами відкритого вогню, не запалюйте сірників до повного провітрювання приміщення і перевірки справності системи газопостачання. Також перевірте справність електропроводки, водопроводу і каналізації, не користуйтеся ними до тих пір, поки не переконаєтеся в їхній справності за допомогою фахівців», — радять у КМДА.

Як повідомляв УНН, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко заявляв, що повінь в Україні за останні 10-15 років стало більш небезпечною, ніж колись.

Нагадаємо, в КМДА створили «Карту можливих затоплень Києва при витраті води у Києві 5500 м3/с та рівні води Канівської ГЕС 91,5».

Як повідомлялося, через застарілу і погано працюючу зливову каналізацію може відбутися підтоплення Києва.

Нагадаємо, на Київщині утворено обласний оперативний штаб із координації дій щодо забезпечення пропуску весняної повені, льодоходу та паводків, налагоджено цілодобове чергування посадових осіб.

Розділи: Суспільство

24 січня

Інші дати
Народився Іван Бутенко
(1854, Херсонщина – 1891) – український оперний співак (бас). Виконавець партій Тараса («Тарас Бульба»), Руслана («Руслан і Людмила»), Пимена («Борис Годунов»), Мефістофеля («Мефістофель») та ін.
Розгорнути
Народився Станіслав Людкевич
(1879, м. Ярослав, Польща - 1979) - український композитор і педагог. Автор кантат і хорових  композицій на твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Маркіяна Шашкевича, Максима Рильського.
Розгорнути
Народився Остап Нижанківський
(1863, с.Малі Дідушичі Львівської обл. - 1919) - український композитор, диригент. автор хорових творів, пісень на вірші Т. Шевченка. Засновник і диригент товариства "Боян".
Розгорнути
Народився Юрій Покальчук
(1941, м. Кременець Тернопільської обл. - 2008) - український письменник, перекладач, літературознавець. Автор оповідань, повістей, романів, літературно-критичних праць.
Розгорнути

Новини Дивитися всі