chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні 70% новобудов будують з неякісних будматеріалів

23 квітня 2013 о 09:02

В Україні близько 70% новобудов будують за допомогою неякісних будматеріалів. Головною причиною цього є бажання забудовників заощадити. Про це повідомила архітектор Ганна Іскіердо, пише SV Development.
Більшість новобудов, побудованих з використанням будсировини низької якості, припадає на будинки економ-класу — близько 60%, на будинки бізнес-класу — 30% і преміум — 10%. 
В основному українські забудовники купують сьогодні устаткування і матеріали внутрішньої і зовнішньої обробки в Китаї і ближньому зарубіжжі. Компаніям вигідно купувати матеріали китайського виробництва, не зважаючи на їхню низьку якість, оскільки продукція тут на 30-40% дешевша європейської, і навіть української. 
Серед основних будівельних матеріалів та обладнання, які експортуються з вказаної країни, Іскіердо назвала: кераміка і будівельні суміші, ліфти, двері, ескалатори, лакофарбові матеріали, кабель і т.д.
«Сьогодні багато хто робить ремонти, використовуючи екологічно чисті матеріали. При цьому вони не враховують, з яких матеріалів побудований будинок. Вся екологічність оздоблення квартири, меблів і т.д. може бути нівельована завдяки забудовникові, який економив під час будівництва і зводив будинок з неякісних будматеріалів», — зазначає експерт. 
За її словами, використання матеріалів низької якості впливає і на технічну безпеку будівлі, тому держава повинна посилити контроль за використанням будматеріалів при будівництві. 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути