chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Тернополі стартує Всеукраїнський фестиваль української книги

24 квітня 2013 о 18:04

Упродовж трьох наступних днів у Тернополі вже вчетверте проходитиме Всеукраїнський фестиваль української книжки «Джура–фест–2013».

Такий захід невипадково народився в обласному центрі, який ще в 90–ті називали «містом видавництв» через велику їх кількість. Одне з найвідоміших нині — видавництво «Джура» — і започаткувало це свято української книги, повністю взявши на себе його організацію, пише Україна молода.

Цього разу на книжковий фестиваль з’їдуться представники 35 видавництв iз різних регіонів України — зокрема, зі Львова, Івано–Франківська, Києва, Ужгорода, Луць­ка, Дрогобича, Кам’янця–Подільського. Чекає Тернопіль і відомих авторів — наприклад, Володимира Шовкошитного з презентацією його нового роману–дилогії «Кров — свята», присвяченого діяльності Української повстанської армії.

Центром проведення фестивалю стане Український дім «Перемога», де видавництва представлятимуть свою продукцію — не лише художні твори сучасних авторів та класиків, а й спеціалізовану літературу економічного, медичного, духовного спрямування, видання для дітей. Різноманітні заходи відбуватимуться і на інших майданчиках міста — в бібліотеках, Літературному музеї, арт–кафе, навчальних закладах.

Зокрема, це будуть автограф–сесії письменників та презентації нових творів у різних цікавих форматах. Приміром, нова книга талановитого тернопільського поета–авангардиста Василя Махна, який уже багато років живе у США («Я хочу бути джазом і рок–н–ролом. Вибрані вірші про Тернопіль і Нью–Йорк») презентуватиметься читачам під музичний супровід також неординарного місцевого гурту «Неймлесс».

Потішить «Джура–фест» усіх любителів української книги і тим, що на його майданчиках буде можливість придбати якісну літературу за цінами видавництв, що значно дешевше, ніж у книгарнях та на розкладках.

А наступного року, як повідомив директор фестивалю Василь Ванчура, планується провести конкурс на звання кращого читача для тернопільських школярів, нагородами в якому буде можливість отримати книги безплатно.

13 березня

Інші дати
Степан Витвицький
1884 – громадський і політичний діяч, юрист, журналіст. У 1915–1918 рр. – член редакції газети «Діло» і редактор «Свободи» у Львові. 1954 обраний президентом УНР на еміграції.  
Розгорнути
Павло Тутковський 
1858 – один із основоположників геології та географії України. Укладач «Словника геологічної термінології». Ініціатор створення Геологічного музею в Києві.
Розгорнути
Народився Антон Макаренко
(1888, м.Білопілля Сумська область - 1939), український та радянський педагог і письменник, один із засновників радянської системи дитячо-підліткового виховання.
«Хоробрий не той, хто не боїться, а той, хто вміє подолати свою боязливість. Іншої хоробрості і бути не може» (Антон Макаренко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі