chrome firefox opera safari iexplorer

До Дня міста в Києві відновлять Колону Магдебурзького права

14 травня 2013 о 10:41

У Києві до Дня міста планують завершити відновлювальні роботи Колони Магдебурзького права та сходів, що ведуть до дніпровської набережної. Про це УНН повідомили у прес-службі ХК «Київміськбуд», яка є виконавцем робіт.

Як розповів головний інженер «Київміськбуду» Олег Регіда, нині триває робота над фундаментом сходових майданчиків та укріпленням схилу.

«Довжина схилу до Володимирської гірки 150 метрів, 19 майданчиків, а між ними сходи. Зараз роботи проводяться на 8 майданчиках. Ми поставили арматуру, встановили каркас в який заливаємо бетон. А потім встановлюємо щаблі, які були тут раніше. Вони гранітні, ми їх перевезли на виробничу базу, повністю реставрували і скоро вони займуть своє місце на щаблях, що ведуть до Володимирського узвозу. Ми повністю збережемо автентичність ступенів. Були пропозиції спростити зовнішній вигляд ступенів, але ми вирішили, що цей пам'ятник архітектури заслуговує бути відновленим у його первозданному вигляді. Тому навіть поручні замовлялися індивідуально», — розповів О.Регіда.

За його словами, перед початком робіт схил обстежили геодезисти, адже після складної зими він трохи зійшов.

«Критичного там нічого немає, далі він не повзе. Зміцнюватися схил буде або за допомогою підпірної стінки, або будуть забиті палі, які дозволять зупинити зсуви, остаточне рішення готують проектувальники. А сучасні будівельні технології здатні вирішити і не такі ускладнення», — наголосив головний інженер.

Як зазначають у «Київміськбуді», відновленні сходи і Колона Магдебурзького права стануть частиною цілого комплексу присвяченого 1025-річчю Хрещення Русі. Її реконструкцію «Київміськбуд» планує закінчити до дня офіційних урочистостей — 28 липня.

26 серпня

Інші дати
Олександр Анохін
1882 –  – лікар, розробив систему фізичного виховання в школах, яку виклав у праці «Природна система фізичних вправ. Руська система гімнастики». Перший власник офіційного диплома «Тренер з важкої атлетики» (1908). Голова оргкомітету І Російської олімпіади (1913 р., м. Київ).
Розгорнути
25 серпня відзначають:
  • День авіації України.
Розгорнути
Народився Василь Юрчак
(1876, м. Скали, Тернопільська область – 1914) – визначний драматичний актор галицької сцени кінця 19 – початку 20 ст.
«Хто має від Бога дар і не користується ним — злодій є.» (Данило Туптало)
Розгорнути
Народився Дмитро Дяченко
(1887 – 1942) – український архітектор, майстер необароко, один із засновників українського стилю. Серед його робіт - комплекс Української сільськогосподраської академії, корпуси інститутів ветеринарії, тваринництва, Торговельної академії в Києві.
Розгорнути

Новини Дивитися всі