chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відновлять меморіальну дошку Степану Васильченку

22 жовтня 2012 о 10:12

Меморіальну дошку видатному українському письменникові Степану Васильченку відновлять на приміщенні 6-го корпусу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на вул. Мельникова, 81. Відповідна ініціатива письменників Дмитра Павличка та Юрія Щербака була підтримана на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму, повідомили УНН у прес-службі голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

«Звичайно, наша комісія підтримала зазначене звернення, адже на сьогодні важливо не лише встановлювати нові меморіальні дошки, а й поновлювати ті форми увічнення пам’яті українських діячів, які з незрозумілих причин були втрачені. Це дасть можливість насичити Київ культурним та історичним духом», — прокоментував О. Бригинець.

Депутат розповів, що саме на фасаді цієї будівлі, де раніше розміщувалась 6 гімназія, й знаходилась меморіальна дошка, що вшановувал а пам′ять відомого письменника С. Васильченка. Але після того, як приміщення перейшло під 6-й корпус Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана і відбулася його реконструкція, меморіальна дошка з невідомих причин зникла.

Довідка. Степан Васильович Васильченко (справжнє прізвище — Панасенко; 27 грудня 1878 — 11 серпня 1932, Київ) — український класик і педагог. Автор відомих творів «Вечеря», «У панів», «На чужину», «Свекор», «Циганка» та ін.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути