chrome firefox opera safari iexplorer

У Рівному відкрили перший у місті приватний музей ковальства

20 травня 2013 о 12:53

«Метал, то не тільки швелери, труби, кутники, іржа та грязь. Я дуже люблю його і відчуваю дихання заліза та тепло. Хочу, що б якнайбільше людей побачили неймовірну красу металу. Знаєте, яке то диво, коли в майстровитих руках коваля народжується виріб. У кузні з вогню з'являються мережива з квітів, феєричні герої», — розповідає Ніна Крока, директор приватного підприємства з Рівного.

Вона за власні гроші відкрила в офісній будівлі фірми на вулиці Курчатова, 18-а музей ковальства. На газоні в дворі підприємства встановлені понад десяток різноманітних металевих фігур. Відвідувачів музею зустрічає 2-метровий ведмідь з вудочкою та відерцем. Поряд з ним стоять викувані гармати, птахи, собака та Ніна Крокапівтораметровий павук. На вході до музею – пара закоханих лебедів і майже метровий залізний сом. Ніна Крока розповідає, що вже 5 років колекціонує ковані вироби.

«Окрім речей із мого зібрання в експозиції представлено роботи відомого майстра з Донецька Віктора Міхальова. Він люб'язно надав нам майже сотню різноманітних фігурних дзвіночків. Кожен виріб оригінальний. Дзвіночки зроблені у вигляді фігурок танцівниць, воїнів, казкових персонажів. Вони дають неповторний і мелодійний звук», — говорить власниця музею.

Ведмідь

Павлін

Ніна Крока показує столик і шахи викувані донецьким майстром. Каже, що такого рівня виріб коштує не менше 50 тис. грн. Хвалиться, що один комплект придбала для музею. Експонати купує на фестивалях ковальського мистецтва, або замовляє спеціально для музею в ковалів. Торік на День Незалежності вперше організувала в Рівному загальноукраїнський фестиваль ковалів.

«Було понад півсотні майстрів з Івано-Франківська, Донецька, Львова, навіть, голландець приїхав. Просто неба в паркові усі вихідні кували різноманітні сердечка з металу. Потім ними прикрасили алею. Після фестивалю багато ковалів подарували свої роботи для музею», — розповідає Ніна Крока.

Шахи

У залі на підлозі стоять металеві вази з кованими квітами. Найбільший букет з півоніями. Його висота понад метр. На скляному столику у металевій вазі – лілії.

«У моєму зібранні, напевно, найбільше квітів і підсвічників. Знаєте, що б виготовити один такий букет майстрові треба працювати кілька місяців. До того ж, не кожному ковалю ще й під силу створити таке диво. Адже, треба мати не тільки силу, а й хист до того», — пояснює власниця музею.

Квіти

На подвір'ї показує фігуру дівчини, у волосся якої вплетені квіти. Каже, її звати Дариночка. Це ескіз 4-метрової скульптури, яку планують виготовити 23-25 серпня в Рівному на "Міжнародному фестивалі «Металеве серце України», який вона організовує.

«Цього разу ковалі будуть змагатися у виготовленні скульптури 120-сантиметрового ангела. Суддями конкурсу будуть самі майстри. Вони й голосуватимуть спеціальними жетонами. За перше місце переможець одержить 7 тис. грн..., за друге — 5, а за третє — 3 тис. грн. Роботи переможців залишаться в нашій колекції. Їх завжди зможуть люди побачити в музеї», — додає Ніна Крока.

За відвідування музею грошей не беруть. Власниця каже, що на цьому не заробляє й запрошує на екскурсію приходити школярів, студентів.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

5 лютого

Інші дати
Сергій Тимошенко
1881 –  український архітектор і суспільно-політичний діяч. Учасник визвольних змагань, член Української Центральної Ради. Автор проектів 400 споруд (церков у Галичині, будівель у стилі модерн).
Розгорнути
1585 – у Львові засноване Успенське Ставропігійське братство (Львівське братство)
Національно-релігійна громадська організація православних українських міщан Львова з 80-х рр. 16 ст. до 1788 р. Боротьба Львівського братства із засиллям духовенства у громадському і культурному житті була одним з проявів реформації в Україні. Братство виступало проти соціально-політичного гноблення та національно-релігійних утисків з боку польсько-шляхетської влади, намагалося створити у Львові міське самоврядування, незалежне від влади шляхетської Польщі. Збудувало визначну пам’ятку архітектури у Львові – Успенську церкву. Значну увагу приділяло розвитку українського образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Матросов
(1924, м. Дніпропетровськ - 1943), рядовий-піхотинець, Герой Радянського Союзу. 27 лютого 1943 р. у районі с. Чорнушки Псковської області знищив німецький дзот, спочатку кинувши 2 гранати, а потім прикривши його власним тілом. Подвиг Матросова став хрестоматійним прикладом самопожертви в ім"я Батьківщини.
Розгорнути
Народився Володимир Тимофієнко
1941 – дослідник української архітектури та містобудування XVIII–XX ст., доктор мистецтвознавства.
Розгорнути