chrome firefox opera safari iexplorer

Відкрився перший в Україні Музей звуку

28 березня 2012 о 09:13

27 березня в Одесі в кількох кімнатах будинку №13 на вулиці Жуковського відкрився перший в Україні Музей звуку, в якому представлені унікальні екземпляри звукової апаратури і носії інформації, – від історичних раритетів до найсучаснішої звуковідтворювальної техніки.

Як передає кореспондент УНІАН, відвідувачі музею, створеного головою Одеського відділення Спілки звукорежисерів України Василем Пінчуком, змогли побачити еволюцію звукозапису: колекцію грамофонних і вінілових дисків, величезні радіоприймачі, старовинні грамофони і мікрофони, портативні програвачі платівок довоєнного часу, які вміщуються в кишені і заводяться ключем. Багато відвідувачів зупинялися біля колекцій аудіотехніки, щоб послухати раритетні записи і звукові листи на платівках, вінілових стрічках та дроті.

Крім того, адміністратор музею Володимир Гребеняк розповів про деякі експонати, пов'язані з історією звуку в кіно і театрі, становлення музикантів, таперів, шансоньє і відомих одеських виконавців, історії фестивального руху Одеси.

При бажанні відвідувачі музею зможуть стати володарями ексклюзивних аудіосувенірів, які виготовлять фахівці студії звукозапису.

За словами В.Гребеняка, щойно відкритий музей, в якому зібрано понад 5 тисяч раритетних зразків аудіотехніки, покликаний також стати клубом, де збиратимуться шанувальники музики – старовинної і сучасної.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути