chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям порадили готуватися до руйнівних торнадо, як у Оклахомі

23 травня 2013 о 14:58

Вітчизняні метеорологи переконують, що Україні загрожують руйнівні торнадо, на кшталт того, що пронісся в Оклахомі, йдеться у сюжеті ТСН. Країна зараз перебуває у вирі кліматичних змін. Температура зростає, що призводить до екстремальної погоди.

Нагадаємо, потужний торнадо в Оклахомі став одним із найбільш руйнівних у світі. Він вщент зруйнував ціле місто. В результаті загинули десятки, сотні були поранені. Вітер сягав швидкості 321 км/год. Американські метеорологи вже підрахували, за потужністю ця стихія перевищила у 8 разів бомбу, скинуту на Хіросіму.

Те, що американці називають торнадо, в Україні зветься смерч. Українські метеорологи переконують, в Україні спостерігається тенденція до підвищення частоти смерчів.

Спрогнозувати смерч і бути готовим до цього неможливо в жодній країні світу. «Якщо раніше смерчі формувались в кінці квітня – на початку травня, то зараз відомі такі випадки, коли в Україні зафіксовані випадки, коли смерч був 1 березня», — повідомила метеоролог Віра Балабух.

За останні десятиріччя змінилася вся кліматична система. Температура повітря постійно зростає, що неминуче призводить до екстремальних змін погоди.

Погода стала просто непередбачуваною. Так, наприклад, аномальний рекордний снігопад, який накрив Україну цього року, тримався аж до початку квітня. Також спостерігалися і потужні зливи. Рік тому одна з них навіть зірвала матч у Донецьку під час Євро-2012.

А влітку українців мучить аномальна спека. Синоптики ж лякають, що температура повітря надалі лише зростатиме. «Кожного літа матимемо спекотне літо, температурний режим вище норми за останні 30 років», — зазначив начальник гідрометцентру МНС України Микола Кульбіда.

Клімат змінюється, а погода вражає. Метеорологи схиляються до думки, що це відбувається через підвищення парникових газів у атмосфері.

Розділи: Довкілля

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути