chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський національний університет ім. Івана Франка залишився без ректора

11 червня 2013 о 13:03

Нинішня влада ніяк не може залишити у спокої один з провідних вишів країни. Не встигло Міністерство освіти та науки «покращити» наукову бібліотеку ВНЗ, скоротивши її працівників, як очільник МОН Дмитро Табачник звільнив ректора ЛНУ Івана Вакарчука.

Формально у того закінчився термін контракту, тож міністр освіти підписав наказ №204–к від 4 червня про оголошення конкурсу на посаду ректора, пише Україна молода.

Згідно з документом, претенденти на посаду мають подати необхідні документи на розгляд МОН щодо їхньої відповідності вимогам, передбаченим Законом України «Про вищу освіту», з моменту виходу оголошення про конкурс у газеті «Освіта України». Після цього кандидатури претендентів внесуть до вищого колегіального органу громадського самоврядування Львівського університету для проведення голосування. А потім МОН спільно з адміністрацією університету займуться організацією виборів керівника ВНЗ.

Цікаво, що у відповіді на інформаційний запит одного з львівських журналістів, датований тим же 4 червня, Міносвіти пише, що конкурс оголошуватимуть лише після закінчення вступної кампанії з метою запобігання «зриву вступної кампанії та дестабілізації роботи навчального закладу». Зрештою, не відомо, скільки часу дається на перевірку можливих кандидатів у міністерстві. Тож говорити нині про те, коли відбудуться вибори, зарано.

Як і не відомо, чи претендуватиме знову Іван Вакарчук на посаду ректора ЛНУ. Зазначимо, що в державі й, зокрема, у Львові Львівський національний університет асоціюється лише з постаттю професора Івана Вакарчука, який очолював виш iз 1990 року (за винятком його діяльності на посаді міністра освіти і науки. — Авт.). До слова, в наказі МОН також зазначається, що контроль за виконанням рішення Дмитро Табачник покладає... на себе.

Розділи: Новини освіти

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути