chrome firefox opera safari iexplorer

Попри стрімкий розвиток українська «Вікіпедія» просить фінансової допомоги

07 червня 2013 о 10:51

Понад 10 мільйонів унікальних користувачів, сот­ні пізнавальних статей, фотографій, ексклюзивних цитат — такою виглядає сьогодні україномовний варіант багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедія». Якщо ви не знаєте якийсь термін чи слово, не можете знайти інформацію для рефератів чи дипломних — одразу заглядаєте до «Вікіпедії». Утім користувачі ресурсу навіть не підозрюють, які проблеми переживає п’ятий у світі за популярністю сайт. Незважаючи на те, що сьогодні українська «Вікіпедія» ледь зводить кінці з кінцями, зараз вітчизняний сайт — на 14–му місці у світі за кількістю статей, а в березні став першим за темпами зростання.

«Усі редактори, автори, засновники української «Вікіпедії» працюють на благодійних засадах. Гроші потрібні не на заробітні плати, а елементарно на технічне забезпечення програми, на організацію спільних поїздок, експедицій, конференцій співробітників, друк літератури. Дуже мало техніки, через що не встигаємо викладати чимало цікавих і пізнавальних матеріалів, оскільки просто не вистачає принтерів і сканерів. Ми намагаємося вигравати всі можливі гранти, однак вони покривають тільки половину витрат. Попри те, що маємо мільйони користувачів, пожертв, на жаль, дуже мало. Також ми використовуємо цільове фінансування: організовуємо конкурси на написання статей різної тематики, втім охочих узяти в них участь не так і багато», — скаржиться «УМ» директор фонду «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

До речі, російська «Вікіпедія», вочевидь, теж користується подібними схемами пошуку грошей. До того ж iще й за рахунок українських користувачів. Днями російський ресурс оголосив конкурс із написання статей, присвячених Південному федеральному округу і Північнокавказькому федеральному округу Росії, а також Харківській, Донецькій і Луганській областям України. На сторінці «Вікіпедії» йдеться про те, що статті й зображення мають бути присвячені історії, географії, природі, культурі й відомим жителям цих регіонів. Загальний призовий фонд становить 250 тисяч рублів (близько 64 тисяч гривень), який розподілять за сімома номінаціями. Взяти участь у конкурсі може кожен охочий, iдеться в повідомленні.

Минулого року українські користувачі перерахували до центрального фонду 25 тисяч доларів. За рахунок грантів центральний фонд «Вікімедіа» торік виділив українському фонду 14 тисяч доларів, які витратили на організацію конференцій, конкурсів та експедицій, друк літератури. Водночас, приміром, поляки пожертвували до свого вітчизняного фонду півмільйона злотих, що становить понад мільйон гривень. Німці на ті самi цілі зiбрали близько 4 мільйонів євро.

Читачі можуть підтримувати «Вікіпедію» двома способами: є фонд «Вікімедіа», який щороку проводить пошук спонсорів та виграє гранти, а також локальні організації. «Вікімедіа Україна» оформлена як юридична особа, у неї є рахунок у банку і рахунки в системах онлайн–платежів, таких як WebMoney. Якщо кожен користувач «Вікіпедії» пожертвує на її розвиток хоча б по одній гривні, сума дорівнюватиме десяти мільйонам. Охочі допомогти українській «Вікіпедії» можуть знайти необхідну інформацію на сайті громадської організації «Вікімедіа Україна» в розділі «Пожертвування».

Джерело: umoloda.kiev.ua
Розділи: Суспільство

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути