chrome firefox opera safari iexplorer

Керівництво Київського метрополітену витратило на вагони мільйони євро від ЄБРР, раптово змінивши постачальника

15 липня 2013 о 16:33

Комунальне підприємство (КП) Київський метрополітен витратило 40 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на купівлю 50 вагонів російського виробництва, передає Forbes.ua.

Видання відзначає, що два п'ятивагонні склади з придбаних українською стороною вже поставлені, інші вісім повинні бути завезені до кінця цього року. Їх поставить митищинський завод Метровагонмаш, який входить у Трансмашхолдинг, контрольований російськими мільярдерами Іскандером Махмудовим (15-е місце в рейтингу російського Forbes зі статком у $8,7 млрд) і Андрієм Бокарєвим (75-е місце, $1,35 млрд).

Також повідомляється, що столичне метро — постійний клієнт російських вагонобудівних підприємств: зараз у підземці експлуатується близько 50% вагонів виробництва Метровагонмашу.

Джерело зазначає, що тендер на постачання 50 вагонів для Київського метрополітену ще в червні 2009 року виграв санкт-петербурзький завод Вагонмаш. Крім пітерського підприємства, в тендері брали участь Крюківський вагонобудівний завод (КВБЗ) і іспанська компанія CAF. Трансмашхолдинг участі в конкурсі не брав.

Розділи: Суспільство

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі