chrome firefox opera safari iexplorer

Довідка туристу. Що необхідно знати про священний для мусульман місяць Рамадан

03 липня 2013 о 16:43

Від дев'ятого липня до дев'ятого серпня у всіх мусульман світу проходитиме священний місяць Рамадан. Експерти туристичної галузі склали пам'ятку для туристів щодо того, як потрібно себе поводити в цей час на популярних курортах Єгипту, Туреччини, Тунісу, ОАЕ та на Мальдівах.

Рамадан — це священний і шанований місяць, який також називають місяцем посту і молитов. В епоху зародження ісламу він припадав на найспекотніші літні місяці, що знайшло відображення у його назві — розпечений, той, що пашить жаром.

Часто його сприймають як місяць обмежень, але на прикладі Рамадану можна уважно і детально вивчити традиції мусульман, перейнятися світоглядом і культурою.

Експерти туроператора Join UP! діляться основними правилами, які допоможуть дізнатися про іслам, і не потрапити в халепу.

У цей період усім дорослим правовірним мусульманам приписано з настанням світанку і до заходу сонця (тобто у світлий час доби) повністю утримуватися від їжі, води, тютюну та сексуальних стосунків. Алкоголь, як відомо, правовірні мусульмани не вживають взагалі. Для туристів правила, природно, набагато більш помірковані, але знати їх варто:

— Від сходу до заходу сонця заборонено пити, їсти, палити і жувати у громадських місцях: на вулиці, в парках, на пляжах, біля вікна або на балконі, у таксі та в метро, у торгових центрах та аеропортах. У готелях для прийому їжі використовуються ресторани, сховані від стороннього погляду ширмами.

— У розважальних закладах Дубая спиртне продається після 19:00. Ні «живій» музиці і танцям. В Абу Дабі всі бари закриті протягом усього місяця і спиртного у продажу немає.

— Особливу увагу потрібно приділити одягу. Він повинен бути досить скромним: закриті коліна та плечі. Неприпустимо носити одяг із прозорих тканин та з відкритим декольте.

— Магазини, в основному, працюють від 10:00 до 13:00 і з 18:30 до 24:00

Але є й багато чарівних моментів у Рамадан — адже це атмосфера свята, яке триває цілих 30 днів. Перед заходом сонця вулиці стрімко порожніють — усі поспішають додому, до сім'ї. Традиційна гармата дає залп (сьогодні це дійство передають по телебаченню — для тих, хто з якихось причин не може почути гармату), і пост поступається місцем нічному розговінню, яке часто триває до пізньої ночі.

Завершується місяць Рамадан і піст другим за значенням для мусульман святом Ід уль-фітр (Рамадан байрам), яке починається із заходом сонця в останній день Рамадану і триває два дні. Після завершення колективної молитви в мечеті у перший день місяця Шавваль мусульмани вирушають на святкову трапезу, де подають дивовижні смачні страви. Усі вулиці в ці дні прикрашені ліхтариками, і це видовище, що зачаровує.

Період Рамадану на вартість відпочинку для туриста впливає несуттєво. Але важливо врахувати, що в літній сезон ціни на тури в ОАЕ, Єгипет, Туніс, Туреччину і Мальдіви, в цілому, істотно нижчі.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути