chrome firefox opera safari iexplorer

Тільки 8 відсотків українців регулярно відвідують лікарів

30 липня 2013 о 17:38

Лише 8% жителів України регулярно відвідують лікарів, 41% — коли є проблеми із здоров`ям, у крайньому випадку – лише 37%.

Про це повідомив сьогодні в УНІАН директор Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний, представляючи результати дослідження оцінки здоров`я українців, ініційованого компанією Philips в Україні спільно з Фондом Ахметова.

«Отримавши результати цього опитування, нас особливо занепокоїв той факт, що понад третини українців дуже рідко або взагалі ніколи не проходять профілактичні огляди: лише 8% українців регулярно відвідують лікаря, а в більшості своїй українці звертаються до лікаря, коли є проблеми із здоров`ям (41%), або у крайньому випадку (37%). При цьому тільки рання діагностика при онкології і вчасне звертання до лікаря при перших симптомах туберкульозу (кашель, що триває більше 2-3 тижнів; рясне потовиділення вночі; слабкість; підвищення температури тіла до 37) дають можливість вчасно почати і успішно пройти лікування», — сказав Заболотний.

За його словами, дослідження показало, що лише 2,79% населення вважає туберкульоз потенційною загрозою здоров`ю, тоді як епідемія триває в Україні з 1995 року, а саме захворювання передається повітряно-краплинним шляхом.

Він підкреслив, що в Україні відсутня культура регулярних профілактичних візитів до лікарів.

«По роботі у програмі «Зупинимо туберкульоз» ми точно бачимо, що проблема пізнього звернення, відсутність належної турботи про своє здоров`я також впливає на вирішення проблеми подолання епідемії в країні», — зазначив Заболотний.

«Ми активно працюємо у сфері охорони здоров`я, і ведемо дві великі програми по онкології, де ми привносимо світовий стандарт у радіології (онкології), комплексно працюємо з проблемою туберкульозу. Оскільки наш підхід – це робота на результат, на пацієнта, потрібно розуміти, що недостатньо сьогодні тільки поставити устаткування. Потрібно розуміти, як на проблему впливають інші чинники – це і підготовка лікарів, і також дуже важлива поведінка пацієнта. Це є критичним чинником в обох захворюваннях – в онкології, і туберкульозі», — зазначив Заболотний.

***Дослідження Philips «Стан здоров`я українців» проводилося дослідницькою компанією GFK Ukraine в рамках щомісячного дослідження «Омнібус» за методологією, розробленою для міжнародного дослідження «Індекс здоров`я і благополуччя». Дослідження засноване на національній репрезентативній вибірці із 1 000 українців віком від 15 до 59 років. Метод дослідження – особисті інтерв`ю вдома у респондента. Період проведення дослідження: 16-30 квітня 2013 року.

Джерело: УНІАН
Розділи: Здорова

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути