chrome firefox opera safari iexplorer

У Національному художньому музеї відомі ведучі та митці читатимуть вголос книги

18 липня 2013 о 12:20

Цієї п'ятниці в Національному художньому музеї стартує новий проект — «Музей.Summertime». До кінця літа, щотижня, відомі ведучі або митці протягом години читатимуть уголос художні твори.

Мета проекту — відродити стару добру традицію читання, як це було раніше в культурних салонах. Кілька зустрічей поспіль запланували з відомою ведучею на «Радіо Рокс» Сонею Сотник. Одна з умов такого читання в голос — пов'язати читання з постійною експозицією музею. За бажанням слухачі можуть приймати участь в обговоренні.

19 липня (з 18:30 до 19:30) ведуча Соня Сотник читатиме твір знаменитого американського письменника-фантаста Рея Бредбері «Кульбабове вино». Кожного літа сім'я Дугласа робить кульбабове вино, ігристий напій, аромат якого пробуджує від вічного сну уяву, народжуючи у ній незабутні образи. І як сказано в анотації до цієї книги: «Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року… Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь…».

Книги будуть підбиратися так, щоб були актуальні й цікаві слухачам. Читатимуться як твори сучасної літератури, так і класичної. Читати і слухати книги в залі кольорових крісел у Національному художньому музеї. Для того, щоб стати учасником проекту «Музей. Summertime», необхідно заздалегідь записатися. Уся інформація вказана на сайті музею.

Якщо читання будуть популярними у киян, його продовжать і на осінь.

Уривок з роману «Кульбабове вино»:
«...потрібно обміркувати минуле літо і підбити підсумок. А якщо він щось забуде — що ж, у погребі стоїть вино з кульбаб, на кожній пляшці виведено число, і в них — всі дні літа, всі до єдиного. Можна частіше спускатися в льох і дивитися прямо на сонце, доки не заболять очі, а тоді він їх заплющить і вдивиться в пекучі плями, швидкоплинні шрами від баченого, які все ще танцюватимуть усередині теплих повік, і почне розставляти по місцях кожне відображення і кожен вогник, доки не згадає все, до кінця...»
Вікторія ХОМЕНКО

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути