chrome firefox opera safari iexplorer

Україна та Білорусь провели чіткий кордон

26 липня 2013 о 15:00

Україна забрала собі від Білорусі десяток островів та лісів. Але за умовами договору про ратифікацію кордону між державами, мусила поступитися й кількома своїми територіями.

Україна розширила свої землі островами Коровник, Коловський, Отмут, Заспа, безіменний між с. Клубівка (Україна) та с. Абакуми (Білорусь), а також урочищами Малож, Сетянки, Становище, Бондаревки і Тапиле. Всі ці території належали Білорусі.

Натомість, українці передали сусідам українські Кукарські острови, острів Чаків, урочище Случевський Груд та три безіменних острова.

«Після ратифікації договору між Україною та Республікою Білорусь „Про державний кордон“ його лінія тепер точно й суворо проходить по фарватеру річок Дніпро та Сож», — пояснив начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону Олександр Дудко.

Раніше кордон стрибав з острова на острів і зрозуміти точно, де чия територія, було неможливо.

Нагадаємо, що з іншого боку, на кордоні з Росією, 20 липня росіяни влаштували кілометрову чергу на кордоні, намагаючись потрапити до Криму. Все через те, що на вихідні вони вирішили відпочити в сусідній державі.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути