chrome firefox opera safari iexplorer

Україна та Росія встановили перший прикордонний стовп в рамках демаркації спільного кордону

07 листопада 2012 о 13:00

Росія з Україною в Чернігівській області на Брянськ-Чернігівській ділянці кордону встановили перший прикордонний стовп в рамках демаркації спільного кордону.

«Почався завершальний етап договірно-правового оформлення кордону між нашими державами. Встановлення першого прикордонного знаку стало можливим завдяки безпосереднім домовленостям між президентами наших країн», — заявив заступник глави МЗС України Руслан Демченко.

За його словами, демаркація покликана зміцнити взаємодію прикордонних, митних та інших служб України та Росії.

Водночас, заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін зауважив, що «політичний діалог між Україною і Росією зараз розвивається активно і успішно, а також нагадав, що йде підготовка до візиту Президента України Віктора Януковича до Російської Федерації».

Як повідомлялося 7 листопада, Україна і Росія повинні встановити перший прикордонний стовп в рамках демаркації спільного кордону.

Раніше в МЗС України повідомляли, що українська і російська сторони в квітні 2012 року вже розпочали польовий етап демаркації спільного кордону. Однак далі визначення місця встановлення першого прикордонного знаку практична робота в цьому напрямку не просунулася.

Примітно, що Україна має намір провести демаркацію кордону з Білоруссю (1084 км) і РФ (2295км), з Молдовою (1222 км). Нагадаємо, в цілому український кордон становить 6993 км і 1355 км морської ділянки.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути