chrome firefox opera safari iexplorer

13 вересня у Києві відкриється шостий фестиваль Гогольfest

15 серпня 2013 о 10:37

Шостий фестиваль Гогольfest відбудеться в українській столиці з 13 по 22 вересня. Наразі розпочато активний період його підготовки, і цьогоріч до неї запрошують усіх бажаючих.

Про це повідомляє оргкомітет фестивалю.

«Шостий міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest відбудеться! Як минулоріч, ми чекаємо на відвідувачів у Києві, на території „Експериментально-механічного заводу“ (станція метро „Видубичі“) з 13 по 22 вересня. З дня свого заснування Гогольfest — це щирий порив людей, які роблять його безкорисно», — зазначили в оргкомітеті.

Організатори наголошують, що життя фестивалю завжди було побудоване на потребі у просторі для втілення своїх мрій.

П'ять років Гогольfest дарував цей простір, а зараз, вичерпавши усі можливості, запрошує всіх небайдужих стати відповідальними за процес його творення та внести свою цеглинку в побудову фестивалю, вкладаючи свої мрії, працю, час і кошти

Цього року вперше вхід на територію фестивалю — тільки на відкриття та у вихідні — буде символічно платним. Таким чином кожний відвідувач матиме змогу зробити свій власний внесок у його проведення та розвиток. «Попри те, що у нас відсутні фінансові ресурси, ми готові творити і віримо, що Гогольfest потрібен людям. Тому пропонуємо відвідувачам зробити шостий фестиваль своїми силами. Всі зібрані кошти від продажу квитків будуть вкладені у проведення Гогольfestу» — зазначив президент фестивалю Владислав Троїцький.

Наразі участь у заході підтвердили учасники з понад 20 країн світу. Наразі прийом заявок триває, їх можна надсилати координаторам відповідних програм до 29 серпня.

Окрім вже традиційних театральної, музичної, візуальної та кінопрограм, цього року будуть започатковані і нові: Майстерні (MakeLAB) — принципово новий вид діяльності, ключовими проектами якого стануть мобільна друкарня Niice та 3D лабораторія, в якій відвідувачі створюватимуть предмети власноруч. Еко-програма, продовження проекту «Зелений» Гоголь", яка матиме системний підхід до розвитку екологічної культури та мислення, акцентуватиме увагу на еко-арт-проектах. Крім того, Еко включатиме спортивну програму, озеленення та велобум.

Дитяча програма буде представлена широким спектром освітніх та розвиваючих ігор, в яких малюки зможуть випробувати себе як актори, режисери, художники, дизайнери, мультиплікатори. У CircFabrique професійні артисти цирку і режисери опановуватимуть простір Гогольfestу в пошуках кращого поєднання з іншими видами мистецтва — театром і музикою, танцем і співом, а результат презентують як перфоманс.

Танцювальна програма Кa Te T'ui буде представлена майстер-класами та перфомансами, для яких не потрібні переклади жодною мовою світу. Літературна програма цьогоріч реалізує проект «Генезис», важливою складовою якого є літературно-мистецький перформанс, створений у співпраці з акторами театру «ДАХ». В освітній програмі буде представлено цикл майстер-класів і зустрічей з провідними міжнародними спеціалістами в різноманітних сферах інноваційної діяльності.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути