chrome firefox opera safari iexplorer

День Незалежності в Києві: програма святкування

20 серпня 2013 о 15:20

У столиці презентували програму святкування Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Незалежності України.

З 20 по 23 серпня на території Національного комплексу «Експоцентр України» проходитиме щорічна загальнодержавна виставкова акція «Барвиста Україна». Київська експозиція буде представлена ​​у центральному 7-му павільйоні. Досягнення міста представлять 22 найкращих київських промислових підприємства та установи.

23 серпня о 10:00 біля будівлі Київради відбудеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. У цей же день піднімуть жовто-синій прапор і в кожному районі міста. Також відбудеться урочисте вручення паспортів громадян України 16-річним киянам, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті та мистецтві, і показові виступ спеціального батальйону «Почесної варти» Внутрішніх військ МВС України. Крім того, після завершення офіційних урочистостей на Хрещатику розпочнеться загальноміський захід «Символи Батьківщини руками дитини».

Святковий день — 24 серпня — почнеться з церемонії урочистого покладання квітів керівництвом держави та міста до пам'ятників видатним діячам української держави: Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському, а о 10:00 біля пам'ятника Володимиру Великому відбудеться молитва за Україну.

З нагоди свята розпочнеться щорічна міська виставка квітів на території Печерського ландшафтного парку «Світ дитячої мрії». Експозиція триватиме до 15 вересня.

24 серпня в столиці пройде карнавальне дійство «Парад вишиванок-2013» за участю делегацій з 20-ти областей України. У рамках заходу відбудеться парад 20-ти возів з «Чудо-птахами» розміром 3×4 метри в супроводі творчих колективів, які будуть рухатися від Мистецького арсеналу до головної площі країни, де о 15:00 стартує концертно-конкурсна програма.

Після цього колона рушить від площі Незалежності до Софійської площі, де розміститься експозиція птахів (до 31 серпня).

Крім того, на Хрещатику (на тротуарній частині від станції метро «Хрещатик» у напрямку площі Незалежності) розпочнеться Всеукраїнський фестиваль морозива за участю провідних вітчизняних торговельних марок виробників морозива.

О 14:00 для глядачів і спортсменів запланована насичена шоу-програма в рамках фіналу Української стритбольної ліги 3×3. Також 24 серпня відбудеться фінал чемпіонату України з баскетболу 3×3.

Разом зі змаганнями професійних спортсменів, спробувати свої сили зможуть також пересічні кияни та гості міста у конкурсах для глядачів. Видовищне спортивне дійство відбуватиметься на 10 майданчиках одночасно. Баскетбольні майданчики спортивних організацій будуть розміщені на вул. Хрещатик від вул. Б.Хмельницького до вул. Прорізної.

У програмі святкування Дня Незалежності України — і спортивно-автомобільне свято Київського міського автомотоклубу. Від площі Незалежності до Європейської площі з самого ранку і майже до урочистого салюту по головній вулиці країни їздитимуть спортивні автомобілі, байки і карти.

У рамках Всеукраїнських сімейних ігор на Хрещатику відбудуться показові виступи гімнастів, циркові номери, виступи футбольних фрістайлерів. Також кожен бажаючий незалежно від віку зможе взяти участь у III Київському спортивному фестивалі «Веселі старти на роликах». Організатори обіцяють безкоштовний прокат роликів.

На вул. Хрещатик від вул. Б.Хмельницького до ст. м. «Хрещатик» відбудеться інформаційна акція з презентацією киянам та гостям столиці кращих зразків української літератури та сучасної книжкової продукції. Акція включатиме виставку новинок вітчизняного книговидання, автограф-сесії українських письменників і поетичні читання.

Крім того, на Європейській площі пройде святковий мітинг-концерт, присвячений Дню Незалежності України.

Завершить святкування 22-ї річниці Незалежності України вечірній концерт на площі Незалежності за участю Наталії Могилевської, Таїсії Повалій, Олександра Пономарьова, Злати Огнєвич, Світлани Лободи, Вєрки Сердючки, Міли Нітіч, ​​Антоніни Матвієнко, Потапа і Насті Каменських, Час і Скло, Тіни Кароль, Марії Яремчук, Олега Скрипки та інших виконавців.

Завершить дійство святковий феєрверк о 22:00.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути