chrome firefox opera safari iexplorer

Росія слідом за Україною теж вирішила визначити свої найкращі пам’ятки

30 серпня 2013 о 16:06

З березня по вересень 2013 року У Російській Федерації проходить проект-конкурс «Росія 10», який має на меті «підтримку постійної зацікавленості до цієї країни, розповіді про унікальні географічні, архітектурні та історичні об’єкти, а також просування іміджу Росії як унікальної країни з багатою культурною та природною спадщиною».

В результаті проведення конкурсу, за результатами Інтернет-голосування та смс-голосування, планується визначити 10 переможців. Як зазначається на сайті конкурсу, матеріали, зібрані під час цього проекту, будуть використані під час створення в Московській області ландшафтного Парку «Росія».

Нагадаємо, Україна вже визначила свої «7 історико-архітектурних чудес», «7 природних чудес», «7 замків, фортець і палаців», а також менше місяця залишилося до завершення акції «7 чудес Києва».

Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

Тоді, за результатами всеукраїнської акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України», якими стали: Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Києво-Печерська Лавра, Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», Національний дендрологічний парк «Софіївка», Херсонес Таврійський, Софія Київська та Національний заповідник-острів «Хортиця».

Вже за рік, у 2008 році, відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України», переможцями якого було визнано: Біосферний заповідник «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурову печеру, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Після проведення цієї акції, один з її переможців — Біосферний заповідник «Асканія-Нова» — за ініціативи Миколи Томенка став учасником всесвітньої акції «New seven wonders of nature» (450 номінантів з усього світу) і потрапив до списку 77 чудес світу!

Обидва етапи акції під загальною назвою «7 чудес України» мали великий успіх, тому у 2010 році широкому загалу було презентовано третій проект акції – «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». В результаті його проведення були обрані такі переможці: Аккерманська фортеця, Алупкінський палац, Кам’янець-Подільська фортеця, Луцький Верхній замок, Митрополичий палац у Чернівцях, Палац у Качанівці, Хотинська фортеця.

27 вересня 2013 року, у Всесвітній день туризму та День туризму в Україні, у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться оголошення і нагородження переможців акції «7 чудес Києва».

«Рідна країна»

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути