chrome firefox opera safari iexplorer

У Музеї історії Києва відкрилася виставка живопису Івана Марчука

26 серпня 2013 о 10:13

В експозиції представлено майже шість десятків полотен Івана Степановича. Ці картини можна розділити на декілька розділів, що яскраво ілюструють самобутній почерк і різні періоди творчості художника, пише газета «День».

Краса в роботах Марчука — портретах, пейзажах, абстракціях — це краса самої природи.

Складні деталі створюють неповторно цілісний образ. У його полотнах є і безумство, і задушлива туга, і спокій, а також смуток за тим, що пішло безповоротно...

day.kiev.ua

 day.kiev.ua

«Мистецтвознавці не знають, що про мене писати. Вони вигадують імена, шукають поезію, створюють ґрунт, з якого я, на їхню думку, повинен був прорости. А я виріс на каменях і не визнаю ніяких традицій, я просто з'явився. Вони ж не хочуть погодитися, що так буває, — каже Іван МАРЧУК. — Знаєте, я завжди заздрив поетам. Поет взяв клаптик паперу, їде у трамваї — і вже працює. А художник — це ціла індустрія! Якби у мене було більше місця, то фарби не в банках, а у відрах стояли б. Я б їх розливав і в них качався. У мені дуже багато експресіонізму, який нікуди подіти».

day.kiev.ua

 day.kiev.ua

«Одного разу я дивився на зимовий ліс: голі дерева на тлі неба, немов мереживо. Це була така краса, такі ритми! Здавалося, можна взяти широкого пензля, мазнути — і будуть дерева. Я вигадав «плентанізм»,бо мені дуже хотілося відзначитися. Тоді ще були фарби, що дуже добре підходили для цієї технології, — петербурзька темпера. Вона дає переливи, вібрацію і рельєф... Для останньої серії я використовую американський акрил: він дає дуже рівні мазки, і зовсім незрозуміло, як це намальовано. Ці картини дуже чисті, вони до мене немов з небес спустилися...»

«Для мене мистецтво — це життя і одкровення ... Я ненаситний, голодний на нове, маю щоденну потребу працювати — як вітряк на вітрі!»

Організатори вернісажу підкреслюють, дуже символічно, що роботи легендарно Марчука виставлені в Музеї історії Києва до річниці відкриття музейно-виставкового центру.

day.kiev.ua

 day.kiev.ua

Іван Степанович завжди пише вільно і розкуто, а його нестримні творчі польоти і потужна експресія не дають спокою ні самому автору, ні нам — глядачам!

ДОВІДКА «Дня»

Іван Марчук народився 12 травня 1936 р. в селі Москалівка на Тернопільщині. Навчався у Львові в училищі прикладного мистецтва ім. І. Труша та в Інституті прикладного мистецтва. До 1988-го творчість Марчука офіційно не визнавалася Спілкою художників, хоча Іван Степанович активно писав, представляв свої полотна на виставках у різних містах колишнього СРСР. З 1989-го живописець жив і працював в Австралії, Канаді та США (як він сам каже, «я був людиною світу». 2001 року майстер повернувся в Україну, зараз живе у Києві.

Іван Степанович увійшов до британського рейтингу «100 геніїв сучасності». Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії. Всього до «Золотої гільдії» належить тільки 51 художник. Іван Степанович — народний художник України, лауреат Шевченківської премії.

11 травня

Інші дати
11 травня відзначають:
  • Всесвітній день мігруючих птахів.
  • Міжнародний день астрономії.
Розгорнути
Народився Володимир Огієвський
(1890, с. Крапивна, Росія - 1979) - український вчений в галузі радіотехніки. Під його керівництвом створено першу в Україні радіомовну станцію.
Розгорнути
Народився Григорій Гельфандбейн
(1908, м. Херсон - 1993) – український літературний критик, публіцист, дослідник української літератури та театру. Автор книги "Молода поезія", біографічних нарисів про українських артистів "Д. І. Антонович", "І. О. Мар’яненко".
Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!.. Знать, од Бога І голос той, і ті слова Ідуть меж люди! . . . . . . . . (Тарас Шевченко)
Розгорнути