chrome firefox opera safari iexplorer

Мешканці обласних центрів Західної України задоволені життям (дослідження)

10 вересня 2013 о 15:00

У Львові, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську та Хмельницькому абсолютній більшості населення подобається жити у своїх містах, свідчать результати дослідження, яке провела соціологічна група Рейтинг.

Як пояснили соціологи, більше задоволених проживанням у своєму місті серед мешканців Тернополя (91%), найменше — серед мешканців Хмельницького та Івано-Франківська (80%). При цьому мешканці цих двох міст також відзначилися найбільшою кількістю незадоволених своїм проживанням в місті, хоча таких респондентів налічується всього 2%.

На думку більшості мешканців Львова, їхнє місто є привабливим для туристів (61%). При цьому львів'яни менше за інших вважають своє місто тихим і затишним (13%), чистим і охайним (9%). Також тутешні городяни більше за інших вважають, що їхнє місто відіграє важливу роль у розвитку країни (21%), а також є політично активним центром (19%).

Якщо говорити про Тернопіль, то, на думку його жителів, він є тихим, затишним і зеленим містом (59%), в якому проживає багато молоді. Значна кількість опитаних (42% ) відзначають духовність і релігійність міста.

Разом з тим, третина місцевих мешканців вважають своє місто чистим і охайним, а також оцінюють його як екологічно чисте, і цей показник значно відрізняється від інших міст. Соціологи відзначають, що в найменшій мірі тернополяни відгукуються про якість медицини та освіти (3%), наявність «великих можливостей» (3%) і можливостей працювати і заробляти (7%).

За даними Рейтингу, для мешканців Чернівців найбільш важливою ознакою їхнього міста є красива архітектура (63%) і наявність парків і скверів (56%), що поєднується з його багатою історією. Чернівці також оцінюють як духовне і релігійне місто (49%), в якому живуть доброзичливі, приємні люди (46%).

Більш ніж в інших містах місцеві мешканці відзначають можливості працювати і заробляти (20 %), можливості для розвитку дитини (19%), а також якість освіти (15%) та медицини (13%). Разом з тим, чернівчани менше за всіх вказують на невисоку вартість життя у своєму місті.

Опитування показало, що Івано-Франківськ для його жителів — це, перш за все, тихе і затишне місто (39%) з релігійним характером, в якому проживає багато молоді і доброзичливих, приємних людей. Близько чверті опитаних вважають своє місто безпечним для життя. Івано-Франківськ, як і Львів, вважає себе політично активним містом (17%).

Хмельницький, на думку близько 40% його мешканців, — це тихе, затишне місто з великою кількістю кафе, парків та скверів, де живе багато молоді. Для 15 % місцевих жителів невисокою є вартість життя, що є найвищим показником серед всіх досліджуваних міст.

Разом з тим, у Хмельницькому в найменшій мірі відзначають релігійність міста і дотримання традицій. На думку мешканців, їхнє місто не є туристично привабливим (7%), про що свідчать найменші показники краси архітектури, наявності пам'яток, багатства історії міста.

«В очах молоді рідне місто — це осередок гарного відпочинку з великою кількістю кафе та кав'ярень, молоді, гарних жінок і цікавим культурним та спортивним життям», — констатують соціологи.

Велику кількість пам'ятників, парків та скверів, а разом з тим екологічність, чистоту і охайність міст відзначають жителі середнього віку. Також для них рідні міста надають можливості для роботи, відпочинку та розвитку дітей.

Представники старших поколінь відзначають духовність і релігійність своїх міст, багатство історії та безпеку для життя.

Цікаво, що якщо респонденти були змушені виїхати на постійне місце проживання за кордон, то для більшості мешканців Тернополя, Львова та Івано-Франківська найбільш привабливими країнами були б США, Канада і Німеччина.

Для мешканців Чернівців та Хмельницького країною для виїзду №1 стала б Німеччина, на другому місці — США. Також серед жителів цих двох міст більше прихильників еміграції до Росії. Якщо респонденти були змушені виїхати на постійне місце проживання в інше місто України, то мешканці Тернополя, Івано-Франківська та Хмельницького в першу чергу обрали б Західний регіон, а також Київ та область.

А мешканців Чернівців більше приваблює столичний регіон, за ним — Західний і Південний. Львів'яни однаково погодилися б на переїзд до Києва чи міста Заходу. Важливий і той факт, що, згідно з опитуванням, ті, хто визначився з місцем можливого переїзду, в основному прагнуть виїхати за межі України.

Дослідження проводилося впродовж 2012—2013 років серед населення Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького та Чернівців у віці від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: по 800 респондентів у кожному місті. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником, помилка репрезентативності дослідження: не більш ніж 3,5%.

Джерело: autotravel.ua
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути