chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відбудеться 12-й Мегамарш у вишиванках

10 вересня 2013 о 10:31

Організатори і постійні учасники дійства запрошують усіх, кому набрид холод і похмура погода, прийти грітися 14 вересня на Мегамарш у вишиванках. За їх словами атмосфера заходу не дасть змерзнути навіть найзатятішим «мерзлякам».

Розпочнеться Мегамарш традиційно біля музею «Золоті Ворота» об 11:00 невеликим офіційним відкриттям, де виступлять організатори, запрошені гості та музиканти. Далі – власне похід центральними вулицями столиці у вишиванках. Маршрут незмінний: музей «Золоті Ворота» – Софіївська площа – Михайлівська площа – Андріївський узвіз – Контрактова площа – Поштова площа – Європейська площа – Майдан Незалежності – Хрещатик.

Завершиться дійство неофіційною частиною – поїздкою в Національний музей національної архітектури і побуту, що в Пирогово, де на учасників чекатимуть конкурси, пісні та інші забави.

Для участі в заході запрошуються усі охочі, єдина заборона – приносити на марш будь-яку символіку, окрім державної, оскільки захід meramarsh (2)неполітичний.

Зазанчимо, що у Києві Мегамарш у вишиванках відбувається уже дванадцятий раз поспіль. Ініціативу в столиці радо підтримують в інших містах, зокрема в Одесі, Євпаторії, Полтаві, Житомирі, Івано-Франківську та ін., а також за кордоном.

Нагадаємо, що традицію Мегамаршів у вишиванках запровадили студенти київських вузів у 2008 році. З того часу в столиці відбулося 11 походів, 3 квартирники, а також низка інших заходів, таких як походи у національних сорочках в кіно, на футбол, виїзди на природу тощо. Цієї ж весни лекцією «Як боротися, аби перемогти» Левко Лук’яненко відкрив Вільний університет Мегамаршу.

Організатори радо запрошують усіх приєднатися до заходу у своєму місті та привести з собою друзів.

Щорічно захід відвідують відомі громадські та культурні діячі.

Джерело: Майдан
Розділи: Культурні акції

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути