chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть ввести обов'язкове страхування для туристів

10 вересня 2013 о 16:52

Державне агентство з туризму та курортів розробило законопроект, який передбачає обов'язкове мінімальне страхове покриття з медстрахування для туристів у 30 тис. євро, стосовно страхування від нещасного випадку — в 3 тис євро.

Також у переліку обов'язкових видів страхування відповідальності суб'єктів туристичної діяльності за шкоду, завдану життю чи здоров'ю туриста або його майну, пропонується замінити на страхування відповідальності туроператора.

Такий вид страхування пропонують використовувати як фінансове забезпечення діяльності туроператора перед туристом. У законопроекті альтернативою йому є банківська гарантія. У той-таки час розмір фінансового забезпечення автори документа пропонують підвищити порівняно з чинним рівнем у 20 тис. євро мінімум у 25 разів — до півмільйона євро для туроператорів, які направляють за кордон не більше 50 тис. туристів на рік. Більш великі компанії будуть платити чверть мільйона євро за кожні 50 тис. туристів.

Крім цього передбачається введення фінансового забезпечення турагента перед туроператором у розмірі мінімум 50 тис. євро. Воно може здійснюватися шляхом укладення договору страхування відповідальності або шляхом отримання гарантії банку.

Вимоги до страхових компаній, які зможуть надавати послуги зі страхування відповідальності туроператорів і турагентів, буде встановлювати Нацкомфінпослуг.

У той-таки час передбачається скасувати норму, згідно з якою туристи сьогодні мають право вимагати від туроператора або турагента забезпечити страхування інших ризиків, пов'язаних з подорожжю.

Зараз медичне страхування туристів є добровільним, однак його наявності від тих, хто в'їжджає, вимагають у більшості країн. Так, наявність медстрахування з мінімальним страховим покриттям 30 тис євро є умовою отримання шенгенської візи. Проте, приміром, для Туреччини або Єгипту страхова сума не така висока — $ 15 тис.

Раніше повідомлялося, що українських страховиків мають намір зобов'язати швидше здійснювати виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути