chrome firefox opera safari iexplorer

Валютні перекази по Україні тепер будуть нараховувати тільки в гривнях

19 вересня 2013 о 16:57

Банківські перекази в іноземній валюті на адресу іншої особи в межах України будуть зараховуватися на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті.

Про це йдеться в постанові регулятора від 16 вересня 2013 № 365, передає «УНІАН».

Згідно з повідомленням, зміни стосуються лише операцій усередині країни, режим зарахування на поточні рахунки фізосіб інвалюти, що надходить з-за кордону, поки змін не зазнав.

«Національний банк продовжує проводити послідовну політику, спрямовану на дедоларизацію економічних відносин. Відповідні заходи об'єднують як ринкові, так і окремі адміністративні стимули. Останні, зокрема, мають на меті забезпечення законодавчо визначеного статусу гривні як єдиного законного платіжного засобу в Україні», — йдеться в повідомленні регулятора.

Згідно з постановою, зарахування коштів в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок фізичної особи (резидента або нерезидента) здійснюється шляхом переказу коштів в іноземній валюті з іншого власного рахунку або шляхом внесення готівкових власником рахунку.

Внесення готівкової іноземної валюти на поточний рахунок фізичної особи-нерезидента здійснюється на підставі документів, що підтверджують джерела її походження.

У повідомленні підкреслюється, що можливість зарахування інших надходжень в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи (резидента або нерезидента) не передбачена.

За даними Нацбанку, зазначена вимога не поширюється, на операції по зарахуванню відсотків, по залишку коштів на поточному або депозитному рахунках, з казначейськими зобов'язаннями України та облігаціями внутрішньої державної позики, купівлі-продажу, обміну іноземної валюти, з валютою, отриманої в порядку спадкування, за договорами дарування, з повернення коштів (помилково перерахованих або надміру сплачених).

«Таким чином, зазначені норми не обмежують фізичних осіб у розпорядженні власними коштами в іноземній валюті», — цитує прес -служба слова заступника директора департаменту методології грошово -кредитної політики НБУ Людмили Чепіноги.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути