chrome firefox opera safari iexplorer

Близько 78% українців живуть на межі бідності

20 жовтня 2013 о 13:39

Останнім часом розрив у рівні доходів між містом і селом скоротився. Але не тому, що поліпшується життя сільського населення, а тому, що погіршуються показники в містах, у першу чергу — в малих.

25% українців живе на суму, що менша від прожиткового мінімуму, а близько 78% — на межі бідності. Причому ці показники найближчим часом можуть погіршитися, пише Україна молода.

Про це повідомила завідувачка відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії і соціальних дослі­джень НАН України Людмила Черенько.

«Зазвичай позитивну стабільну ситуацію з бідністю» мають Київ, Івано–Франківська, Львівська області, кілька східних регіонів — Донецьк, Запоріжжя і Харків. Традицiйно складна ситуацiя у Волинській, Кіровоградській областях, також до цього списку потрапляють іноді Рівненська, Тернопільська і Хмельницька області. І якщо рівень абсолютної бідності в нас вдалося стабілізувати, то статки середнього класу знизилися.

За даними звіту Wolrd Ultra Wealth Report–2012–2013, Україна займає 19–те місце в Європі — тут налічується 480 мільйонерів, чий капітал перевищує 30 млн. доларів, щороку їх кількість зростає. Однак на боротьбу з бідністю це не надто впливає.

«Яким би не було економічне зростання, все одно від нього ефект розподілиться пропорційно між групами населення — бідні не одержать у рівних частинах iз багатими від цього економічного зростання. Фактично вони відірвуться від багатих ще далі», — констатує Людмила Черенько.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути