chrome firefox opera safari iexplorer

Німеччина поверне Україні цінності, втрачені унаслідок Другої світової війни

16 жовтня 2013 о 10:38

Україна та Німеччина визначать вектори співпраці щодо реституції культурних цінностей періоду Другої світової війни. Це дасть змогу повернути ще більше пам’яток, незаконно вивезених з України.

15–18 жовтня 2013 року в Одесі українсько-німецька комісія розгляне й обговорить актуальні проблеми міжвідомчої та міждержавної співпраці з повернення та реституції культурних цінностей, втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни.

За останні двадцять років співпраця за цим напрямом набула особливої актуальності, ця зустріч дозволить визначити вектори її подальшого розвитку, ідеться на сайті Міністерства культури України.

Українсько-німецьку делегацію представить 21 особа, з них – 11 з боку Німеччини й 10 – з України.

Додамо, за останні 10 років Німеччина передала Україні 1233 одиниць зберігання. Зокрема, до України повернули картину XVII століття «Весільна хода нареченого» роботи невідомого голландського художника майстерні Пітера Брейгеля молодшого, вивезену з Уманської картинної галереї під час Другої світової війни; ікону XVI століття «В’їзд до Єрусалима», викрадену зі Львівського музею українського мистецтва у 1984 році; колекцію писанок і 1 декоративний таріль.

Україна, зі свого боку, в червні 2013 року повернула Німеччині 713 книг з бібліотеки колишнього Інституту цукрової промисловості в Берліні, що зберігалися у бібліотеці Державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості».

Джерело: vidia.org
Розділи: Новини культури

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути