chrome firefox opera safari iexplorer

Оксана Забужко стала лауреатом літературної премії Angelus

20 жовтня 2013 о 09:45

Автор книги «Музей покинутих секретів» Оксана Забужко та перекладач Катажина Котинська стали лауреатами восьмої літературної премії Angelus-2013.

Про це повідомляється на сайті організаторів премії Аngelus.

Як зазначила під час церемонії нагородження голова жюрі Angelus Наталя Горбаневська, цьогоріч експерти «вирішили нагородити книгу, яка пронизана історією та сьогоденням, в якій є і магія, і любов, зрада і смерть».
Приймаючі нагороду, Забужко зазначила: «Я втратила дар мови. Я розумію, чому голівудські зірки ридають, коли отримують Оскара».

Призом літературної премії Angelus є чек на 150 тис. злотих та статуетка авторства врацлавського скульптора Єви Россано.

У 2013 році, окрім Забужко, на премію були номіновані Карл-Маркус Гаусс «У джунглях мегаполісу» (переклад з німецької), Казімеж Орлось"Будинок під Лютнею", «Це ніч» Людмили Петрушевської, «Морфій» Щепана Твардоха, «Щоденник» Єжи Пільха та «Грохув» Анджея Стасюка.

Як відомо, раніше премію Angelus отримав ще один українець — Юрій Андрухович.

Організатором та засновником Центрально-Європейської літературної премії Angelu, яка вручається з 2006 року, є Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за кращу книгу прози, опубліковану польською мовою. Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва , Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна чи Угорщина).

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...