chrome firefox opera safari iexplorer

Творчі спілки України пропонують запровадити Ювілейну Шевченківську медаль

23 жовтня 2013 о 10:30

Творчі спілки України активізують свою спільну діяльність. Вони, зокрема, підтримали ініціативу Національної спілки письменників про запровадження ювілейної Шевченківської медалі з нагоди 200-річного ювілею поета, що святкуватиметься 2014 року.

Про це йшлося під час засідання «круглого столу» під назвою «Творчі спілки в українському суспільстві та перспективи їх розвитку» в Національній спілці журналістів України.

«На засіданні президії Національної спілки письменників ми вчора прийняли рішення. Є в нас державна нагорода Ярослава Мудрого, є – Княгині Ольги. Але той, хто став батьком нації, хто націю навчив говорити українською мовою – Тарас Шевченко – тільки на грошах. Ми звертаємося до Президента, щоб ювілейну Шевченківську медаль – як президентську відзнаку – запровадити до 200-річчя і нагородити всю еліту нації. І хочемо, щоб творчі спілки нас підтримали», – сказав заступник голови Національної спілки письменників України Михайло Каменюк.

Керівники творчих спілок також прийняли спільне звернення щодо недопущення закриття журналу «Перець». «Колектив журналу «Перець» отримав від своїх видавців листа про те, що з 1 грудня він має бути закритий і всі люди звільнені. І таким чином журнал «Перець» – легенда української журналістики – перестане існувати. Ми виступаємо спільно проти такого рішення», – сказав голова НСЖУ Олег Наливайко.

Учасники «круглого столу» наголосили на необхідності активізувати роботу Національної ради творчих спілок.

«Треба пожвавити роботу нашої ради. Що б ми не говорили, це не виходить на реальне рішення. Треба поставити на раді питання про підвищення потенціалу, значення ваги спілок. Зокрема, і в плані висунення на почесне звання – те, що зараз робиться за закритими дверима», – зазначив голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк.

За його словами, комісія, що розглядає подання на звання та нагороди, 2 роки не працювала, потім її роботу продовжили, але «проблема в тому, що ніхто не знає, що в комісії робиться». «Після Богдана Ступки там немає жодної людини від культури. Борис Олійник з дванадцяти засідань тільки один раз пішов на одне і сказав, що не ходитиме, бо вони нічого не вирішують. І це справді є проблема, яку треба підняти через Міністерство культури», – наголосив Лесь Танюк.

Голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач запропонував сформулювати звернення до Адміністрації Президента з цього приводу. «Головна вимога – щоб це присудження було прозоре. Друга – щоб ми розуміли, який механізм присудження почесних звань і нагород», – підкреслив він.

Олег Наливайко зазначив також, що 20-23 листопада в Києві, вперше на теренах Східної Європи, пройде конференція Європейської федерації журналістів. «Ми будемо приймати президентів Європейської і Міжнародної федерації журналістів. Один із заходів відбудеться 23 листопада, у Всесвітній день проти безкарності. Ми плануємо провести ходу наших колег в пам’ять тих журналістів, які загинули, виконуючи свої обов’язки. Хода рушить від Українського дому, де будуть проходити заходи конференції, по Хрещатику до Національної спілки журналістів», – поінформував він і запросив колег із творчих спілок до участі в акції.

Він також запропонував творчим спілкам співпрацю у проведенні регіональних тренінгів, які Представництво ЄС в Україні разом з НСЖУ проводить щодо висвітлення відносин Україна-ЄС для регіональних журналістів. «Тричі ми провели такі заходи – в Херсоні, Миколаєві і Львові – разом з Послом Євросоюзу, представниками інших європейських країн», – нагадав Наливайко.

Учасники «круглого столу» висловили стурбованість з приводу переслідування кримінальними елементами голови Національної спілки письменників України Віктора Баранова та його сім’ї і прийняли з цього приводу відповідну заяву.

Джерело: litgazeta.com.ua
Розділи: Новини культури

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути