chrome firefox opera safari iexplorer

Українці припинили купувати автомобілі

02 жовтня 2013 о 09:35

Через введення утилізаційного збору продажі автомобілів у вересні порівняно з серпнем впали в 2 рази.

Як повідомляють Коментарі з посиланням на AUTO -Consulting, автоімпортери почали обережно розмитнювати автомобілі та сплачувати утилізаційний збір. Однак, за інформацією видання, обсяг таких операцій поки незначний і зачіпає в основному невеликий сегмент автомобілів.

Більшість розмитнених після 1 вересня автомобілів, коли набув чинності закон про утилізаційний збір, мають об´єм двигуна до 1 л, тому що зараз утилізаційний збір на такі авто становить 4 730 грн, а при можливій ​​корекції закону можуть залишити єдину ставку 5 500 грн для всіх категорій автомобілів. У цьому випадку, імпортерам доведеться платити більше за авто з об´ємом двигуна до 1 л, ніж при існуючому законодавстві.

Крім того, автомобілі з об´ємом двигуна до 1 л не підпадають під дію спецмита, які зачіпають сегменти з об´ємом двигуна 1-1,5 л і від 1,5 до 2,2 л.

Фактично весь вересень авторинок працював на складських запасах авто, імпортованих до 1 вересня.

За даними видання, кількість угод істотно скоротилося і знизилося до 13 тис. штук (скоротилося більш ніж на 50% у порівнянні з серпнем). Таке падіння автопродажів стало наслідком введення утилізаційного збору, складнощів з реєстрацією автомобілів у МРЕВ і ажіотажем навколо авторинку напередодні 1 вересня.

Як повідомляли «Коментарі», з 1 вересня набув чинності закон про утилізаційний збір на автомобілі. Базова його ставка для легкових автомобілів встановлена ​​на рівні 5 500 грн, для вантажівок і автобусів — 11 000 грн.

Державтоінспекція пояснила, що збір не застосовуватиметься до автомобілів, ввезених до 1 вересня.

Також нагадаємо, що, за даними Міндоходів і зборів, за серпень 2013 року, Україна імпортувала майже 47 тисяч автомобілів, що вдвічі більше, ніж за серпень минулого року.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути