chrome firefox opera safari iexplorer

За три роки президентства Янукович роздав понад 100 тисяч нагород

18 жовтня 2013 о 21:14

Українські ЗМІ помітили за головою держави Віктором Януковичем нерозбірливість у присудженні нагород. Вони стверджують, що за час свого президентства він вручив близько 100 тисяч їх, при цьому найпрестижніші завжди присуджувалися його найближчим соратникам навіть у таких випадках, як святкування ювілею, пише DT.UA.

Тільки на початку жовтня першою нагородою незалежної України — орденом «За заслуги» — Янукович відзначив заслуги, а заодно і дні народження багаторічного «диригента» фракції Партії регіонів Михайла Чечетова і ще одного регіонала Геннадія Васильєва, екс-генпрокурора, зазначає видання. Серед інших причин, завдяки яким український лідер вважав за потрібне вручити нагороди, перераховуються такі, як робота в парламенті, належність до правлячої партії, управління великими компаніями, керівництво вишем, заняття спортом, а також наявність родинних зв'язків.

Тепер подібні «подвиги» заохочуються чинним головою держави все частіше і частіше. Попередники Януковича — Леонід Кучма і Віктор Ющенко — також не скупилися на присудження нагород, проте вони заохочували політичних і культурних особистостей з найрізноманітніших сфер діяльності.

При цьому вперше головний український орден було вручено Кучмою, за якого, як вважається, і було започатковано традицію нагородження депутатів, лояльних правлячій партії, зовсім за іншими критеріями.

Так, у 1992 році його було присуджено Олесю Гончару за видатні особисті досягнення, який відомий не тільки як один з найбільших представників української художньої прози другої половини XX століття, але і як академік НАН України, Герой Соціалістичної праці і голова Української ради миру. А в цілому за той рік ордена удостоїлися лише 14 осіб.

Такі справи, зокрема, не влаштовують колишнього депутата від опозиції у Раді Сергія Власенка. За його словами, «присудження державних нагород стало профанацією, як і присвоєння вчених ступенів і почесних звань». Він зі свого боку виступав із законодавчою ініціативою відмовитися від практики заохочення держслужбовців за трудові заслуги", скасувати почесні звання і ліквідувати практику вручення нагород під свята, однак так і не зміг заручитися підтримкою своїх колег-парламентаріїв.

Нарікання логіка присвоєння державних нагород викликає і в українських політологів. Деякі з них схильні вважати, що «суспільна цінність» нагород, виданих у таких випадках, наприклад, як ювілей, «девальвується», а їхня «непрозорість призводить до дискредитації відмінностей». Так, за словами фахівця у галузі політики Євгена Магди, "фактично, будь-який представник парламентської більшості, який працюватиме у парламенті протягом повного скликання, має шанс отримати такий орден.

Розділи: Суспільство

28 вересня

Інші дати
28 вересня відзначають:
  • Всесвітній день боротьби зі сказом.
Розгорнути
Дмитро Яблонський
1921 – український архітектор. Сприяв відродженню сакрального напрямку в сучасному будівництві України. У 1990–1991 рр. звів перший після тривалої перерви православний храм у Києві (церкву Входу Господнього до Єрусалима в Дарниці).
Розгорнути
Народився Василь Сухомлинський
(1918 – 1970), український педагог, публіцист, письменник, поет.
«Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо».
Розгорнути