chrome firefox opera safari iexplorer

Понад 90 тисяч українських випускників щорічно залишаються без роботи

29 березня 2013 о 09:27

Щороку понад 90 тисяч випускників українських навчальних закладів звертаються в державну службу зайнятості через неможливість працевлаштуватися за набутою професією.

«Щорічно в державну службу зайнятості звертається від 5 до 7 відсотків випускників навчальних закладів. Це означає, що після закінчення навчання роботу не отримали 93 тисячі випускників», — розповіла заступник начальника відділу держцентру зайнятості Валентина Плачинда.

За її словами, серед них — 53 тис. випускників вищих навчальних закладів, 33,5 тис. — професійно-технічних закладів і 6,3 тис. — випускників загальноосвітніх шкіл.

Плачинда зазначила, що основною причиною безробіття серед молоді є неможливість працевлаштуватися за набутою професією.

При цьому значна кількість підприємств потребує кваліфікованих працівників — саме вони користуються найбільшим попитом на ринку праці. Потрібні високо досвічені программісти, юристи, бухгалтери, менеджери, інженери.

«Багато заявок надходить на професії електрозварників, швачок, слюсарів-ремонтників, кухарів. І завдання держави сприяти конкурентоспроможності випускників на ринку праці, у тому числі шляхом оволодіння сучасними професійними знаннями. Кожного дев'ятого випускника, який звернувся до державної служби зайнятості, потрібно було перенавчати нової професії або підвищити його кваліфікацію», — констатувала Плачинда

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути