chrome firefox opera safari iexplorer

Українці, яким понад 45 років, можуть опанувати нову професію за бюджетні кошти

21 березня 2013 о 11:13

Українці у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, отримають право на прискорене навчання новій професії або підвищення кваліфікації.

Відповідна процедура визначена прийнятою вчора, 20 березня, постановою КМУ «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці». Постанова розроблена на виконання Закону України «Про зайнятість населення», повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

«В умовах постійного розвитку технологій знання та навички працівників, отримані в рамках базової освіти, швидко застарівають. Тому в країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання протягом життя. Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання ваучера для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації із затвердженого переліку професій. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 р. – 11470 гривень)», – йдеться у повідомленні.

Крім того Мінсоцполітики заявляє, що затверджений Порядок визначає механізм видачі та оплати ваучера органами Державної служби зайнятості, а також перелік професій, за якими може бути виданий ваучер. На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі, до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

Згідно з постановою, Міністерство освіти та науки щороку подаватиме до Державної служби зайнятості перелік навчальних закладів, які мають право навчати за професіями, затвердженими цією постановою. Мінекономрозвитку щороку подаватиме Мінсоцполітики пропозиції щодо включення до переліку нових професій, потреба в яких відчувається на ринку праці.

Очікується, що вже цього року ваучерами зможуть скористатися близько 20 тисяч українців.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути