chrome firefox opera safari iexplorer

Українці зможуть отримувати закордонні паспорти з 16 років

03 січня 2012 о 16:52

З 1 січня 2012 року набув чинності закон, згідно з яким зменшується з 18 до 16 років вік, з якого дозволяється отримати закордонний паспорт громадянами, які постійно або тимчасово проживають за кордоном.

Крім того, такі громадяни тепер можуть звернутися з клопотанням про отримання паспорта також до МЗС України, пише Дело. 

Спрощено й оформлення закордонного паспорта особам, які не досягли 16 років. Для цього достатньо нотаріально завіреного клопотання батьків або законних представників про наявність потреби в самостійному виїзді за кордон.

Раніше отримання закордонного паспорта до 18 років було можливим тільки за умови наявності вимог про необхідність наявності закордонного паспорта в зарубіжній країні проходження і при виїзді на постійне місце проживання дитини, яка усиновлена ​​іноземцем. Нагадаємо, у листопаді Кабінет міністрів передав Державній міграційній службі функції оформлення і видачі закордонних паспортів громадянам України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути