chrome firefox opera safari iexplorer

За роки незалежності 110 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми

18 серпня 2011 о 10:43

110 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми за роки незалежності України. Сьогоднішні економічні негаразди лише сприяють зростанню кількості постраждалих. Українські чоловіки дедалі частіше потрапляють у трудове рабство в Росії, жінки – у сексуальне в Туреччині, повідомляє «Радіо Свобода».

Складні життєві ситуації підштовхують людей на ризик. Якщо 5 років тому від работоргівлі страждали жінки, то нині переважають чоловіки. Причиною є висока трудова міграція з Львівської області у Росію і Польщу. Власне, до цих країн мешканці мають найбільшу довіру, тому легко погоджуються на запропоновану їм роботу невідомими особами.

На сьогоднішній день експерти зіштовхнулися із новою для них тенденцією: почастішали випадки торгівлі людськими органами. Минулого року було 25 таких випадків. Молоді продали свої нирки, отримали мізерні гроші, яких їм вистачає на післяопераційне лікування.

У громадські організації найбільше постраждалих звертається зі східних областей України. Торік в Україні було порушено майже 190 справ за фактом торгівлі людьми, цьогоріч – вже 165. Кожна десята жертва такої торгівлі – дитина.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути