chrome firefox opera safari iexplorer

В українських архівах немає оригіналу Біловезької угоди

02 листопада 2013 о 10:14

Оригінали угоди 1991 року про припинення існування СРСР і створення Співдружності Незалежних Держав («Біловезька угода») відсутні в архівах України, Росії і Білорусі, повідомила голова Державної архівної служби Ольга Гінзбург.

«До нас, як і в архіви федерального архівного агентства Росії і департаменту з архівів та діловодства міністерства юстиції Республіки Білорусь, постійно надходять звернення з проханням надати для ознайомлення оригінал Біловезької угоди. Розводимо руками — ні в Україні, ні в Росії, ні в Білорусі оригіналу цього документу немає», — сказала вона в інтерв'ю виданню «Урядовий кур'єр».

За її словами, іноді буває, що деякі документи не надходять в архіви або втрачаються.

Біловезьку угоду підписали керівництво Росії Борис Єльцин), Білорусі (Станіслав Шушкевич) і України (Леонід Кравчук) 8 грудня 1991 року у Віскулях (Біловезька пуща, Білорусь). Документ передбачав створення СНД, що фактично означало розпад СРСР.

У лютому в ЗМІ з'явилася інформація, що у Виконавчому комітеті СНД знаходиться копія документа, а оригіналу немає у міністерстві закордонних справ Білорусі.

Один з підписантів Біловезької угоди — колишній глава Білоруської республіки Станіслав Шушкевич — зазначив, що не пам'ятає точно, скільки примірників угоди було підписано. Він допускає варіанти, що оригіналів документа могло бути три (для кожної зі сторін, що підписують), а міг і бути один.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути