chrome firefox opera safari iexplorer

73 тисячі справ в українських архівах під радянським грифом «секретно»

07 серпня 2013 о 11:18

Наразі секретних справ часів СРСР в архівах України налічується 79 тис. 105 одиниць. Про це повідомляє Державна архівна служба України.

«За останні три роки кількість секретних справ, що перебувають на зберіганні в державних архівах, зменшилась майже вдвічі та станом на 1 січня становить 79 тис. 105 одиниць зберігання (0,19% від загальної кількості одиниць зберігання). Кількість справ, документи яких було засекречено за часів СРСР, становить 72 тис. 680 одиниць зберігання», – повідомляють у Державній архівній службі.

Серед секретних документів часів СРСР – переважно фонди вищих органів влади та державного управління, збройних сил і народного господарства.

Натомість Укрдержархів не повідомляє про кількість відмов користувачам у доступі до окремих документів.

«Випадки, в яких архівна установа може відмовити користувачу у доступі до документів визначені Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні документи» та Порядком користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам, затвердженим наказом Держкомархіву України від 24.11 2005 року №139 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.12.2005 за № 1473/11753. В Укрдержархіві відсутня інформація про кількість відмов користувачам у доступі до документів з боку архівних установ», – йдеться у повідомленні. 

Як повідомлялось, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху, історик Володимир В’ятрович повідомив, що в Україні досі є проблеми з доступом до архівних матеріалів, зокрема періоду СРСР. 

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути