chrome firefox opera safari iexplorer

За останні 15 років людство пережило сім «кінців світу», а до 2018 року їх буде ще п'ять

24 листопада 2013 о 17:21

Не минуло й року, а землянам вже віщують черговий кінець світу, який має настати 22 лютого 2014 року. Тільки цього року до апокаліпсису «приклала руку» не цивілізація майя, а подія зі скандинавських міфів під назвою Рагнарек.

ТСН.ua вирішив скласти рейтинг «кінців світу», які людство пережило за останні 15 років, а також розповісти про ті, які нам вже напрогнозували.

2000 рік 

Певно, 2000-й рік став найхітовішим серед апокаліпсисів. На міленіум кінець світу пророкували всі, кому не ліньки.

Найрозповсюдженішою була думка про те, що з боєм курантів, у момент переходу людства у нове тисячоліття, настане сумнозвісний кінець світу.

Також апокаліпсис цього року мав настати через появу ще одного Місяця, через парад планет 5 травня, через ймовірну ядерну війну та зіткнення Землі з астероїдом Таутатіс.

На 2000-й рік кінець усього живого також віщували російські астрологи Володимир Соболєв та Сергій Ковалевський.

Окрім того передбачалось, що з початком міленіуму відбудеться комп'ютерний збій, якій призведе до відключення світла і тепла по всій планеті.

2001 рік 

На 11 серпня 2001 року також планувався кінець світу. Згідно зі сценарієм американських астрономів, мало відбутися засмоктування Землі та Сонячної системи в чорну діру.

2003 рік

У цьому році апокаліпсис мав відбутися в результаті розпаду Землі на частини. Такий сценарій загибелі людства пророкував американський астролог Джейн Діксон. Однак згадувань в ЗМІ про цю подію майже немає.

2008 рік

На 2008 рік знову припало декілька сценаріїв знищення Землі та людства. Серед них було падіння гігантського астероїду на нашу планету, діаметр якого складав 800 метрів, а також запуск Великого адронного коллайдера.

З останнім переживань людей пов'язано найбільше, оскільки різні вчені пов'язували із запуском коллайдера виникнення чорної діри, яка мала засмоктати у себе нашу планету і знищити її.

2011 рік 

Протягом усього цього року скандальний американський проповідник Гарольд Кемпінг встановлював дати кінця світу і переносив їх. Спочатку, згідно з його розрахунками, що базувалися на детальному вивченні Біблії, апокаліпсис мав настати 21 травня.

Після цього Кемпінг переніс дату кінця світу, назвавши її остаточною, на 21 жовтня. За його словами, з могил мали повстати мертві, 2% праведників піднестися в Рай, а інші до того, як потрапити в пекло повинні були залишитись на Землі, щоб пережити жахи потужних землетрусів, повеней і пожеж.

Цікаво, що Кемпінг отримав масу прихильників у США та світі. У рамках масованої піар-кампанії були розміщені тисячі великих білбордів зі сповіщенням про Судний день.

2012 рік 

21 грудня 2012. Найгучніший кінець світу за останній час. Це дата закінчення календаря майя, в якій дослідники побачили натяк на можливий кінець світу. Апокаліпсису так і не сталося.

Зате мексиканські туроператори збагатилися за рахунок безперервного потоку туристів до пірамід. Минулого року тема кінця світу була майже номером один для обговорення. А згідно зі статистикою пошуковика Google, запит «21 грудня 2012» — був одним з найпопулярніших серед користувачів уанету.

Зазначимо, що Армагеддон у 2012 році мав настати за декількома сценаріями. Землі віщували і зіткнення з таємничою планетою Нібіру, і дощ з астероїдів, і потужні магнітні бурі, спричинені спалахом на Сонці. Пророкували і проходження планети через галактичну «нульову смугу», що взагалі мало спричинити тотальну тишу і повну темряву на декілька днів.

Однак людство пережило і цей «кінець світу». Чи варто хвилюватися людству, достеменно невідомо, оскільки різні вчені говорять про різні дати Судного дня. Деякі пророкують Армагеддон в осяжному майбутньому, а деякі говорять, що планеті не варто хвилюватися ще, принаймні, мільярд років.

Проте, про всяк випадок, ТСН.ua склав календар «кінців світу», які, згідно з різними підрахунками та теоріями, віщуються людству у найближчому майбутньому.

tsn.ua

 tsn.ua

Розділи: Суспільство

1 серпня

Інші дати
Іван Горовий
1921 – український скульптор. Роботи: скульптура «Мир» на станції метро «Дніпро»; обеліск на Савур-могилі; пам’ятник футболістам київського «Динамо» – учасникам «Матчу смерті».
Розгорнути
День пам'яті Івана Сірка (1605 (1610) – 1680)
Іван Сірко – легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 битвах. Герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником.
«Чи то вихор в чистім полі Порох-куряву здіймає, Чи Сірко – козак славетний З запорожцями гуляє?» (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Олександр Копиленко
1900, м. Красноград, нині  Харківська область - 1958) - український письменник, педагог, критик. Автор книжок «Кара-Круча», «Буйний хміль», «Іменем українського народу», «Дуже добре», «Десятикласники».
Розгорнути