chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародні журналістські організації обурені нападами на медійників в Україні

04 грудня 2013 о 13:19

Міжнародна Федерація Журналістів (МФЖ) та Європейська Федерація Журналістів (ЄФЖ) обурені надзвичайно жорстокими нападами українських спецпідрозділів на журналістів, які висвітлювали масові протести в Києві. Вони закликають уряд країни контролювати дії власної міліції і гарантувати, що «ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом».

По це йдеться у зверненні МФЖ та ЄФЖ, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.

За численними повідомленнями у ЗМІ, за останні вихідні понад 50 журналістів були поранені під час зіткнень між міліцією та протестуючими у ході вуличних боїв в Києві та інших містах. Ці інциденти сталися, коли тисячі українських громадян вийшли на вулиці з вимогою відставки Президента Януковича та підконтрольного його партії уряду. Протести розпочалися через те, що Віктор Янукович відмовився підписати Угоду щодо Асоціації з ЄС, зазначається у повідомленні.

«Повідомляється, що більшість журналістів постраждали у неділю, 1 грудня, коли демонстрації досягли найбільших масштабів: під час того, як демонстранти увірвалися до Київської міськдержадміністрації та забарикадувалися в ній, а інша група здійснила спробу штурмувати Адміністрацію Президента», – йдеться у зверненні.

«Просто жахливо було побачити таке широкомасштабне насильство щодо журналістів та відверту зневагу до їх життя та прав, – сказав президент МФЖ Джим Бумела. – За допомогою даного звернення ми висловлюємо слова підтримки нашим організаціям – членам з України – Незалежній медіа-профспілці України (НМПУ) та Національній спілці журналістів України (НСЖУ) та висловлюємо солідарність з усіма працюючими у медіа-сфері у цей трагічний період. Ми закликаємо уряд країни контролювати дії власної міліції і гарантувати, що ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом».

За повідомленнями ЗМІ, десятки місцевих та закордонних журналістів були атаковані, а їх професійне обладнання було пошкоджене під час висвітлення протестів, наголошують у МФЖ та ЄФЖ. «Повідомляється, що декілька репортерів отримали поранення, включаючи переломи кісток і рани на голові від ударів каміння, а також застосування світлошумових гранат. Повідомлялося, що працівники правоохоронних органів били журналістів, незважаючи на наявність прес-карт та того, що вони ідентифікували себе саме як журналісти», – сказано у зверненні.

Серед постраждалих журналістів – Олександр Перевозник, фотограф ЛігаБізнесІнформу, якого побив працівник спецпідрозділу не зважаючи на те, що журналіст показав прес-карту; Роман Купріянов, оператор Euronews, якого побили, коли він намагався зробити фотографію пораненого чоловіка; Сергій Чузавков, фотограф Associated Press, отримав поранення голови; Дмитро Ларін, журналіст «Української правди», на якого напали бійці спецпідрозділу не зважаючи на те, що він був одягнений у помаранчевий жилет з написом «преса», та багато інших.

«Ми надто обурені тим рівнем насильства проти журналістів, які висвітлювали події в Україні, – заявив президент ЄФЖ Могенс Блічер-Б’єррегард. – Нам зрозуміло, що це було спробою використати страх і насильство, щоб залякати ЗМІ в Україні та знищити свободу слова. До такого не можна ставитися толерантно і ми вимагаємо захисту свободи слова та безпеки журналістів у країні».

Повний список поранених журналістів тут

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

6 серпня

Інші дати
Ілля Буяльський
1789 – український і російський анатом і хірург, засновник пластичної анатомії, учений європейського рівня. Автор унікального атласу «Анатоміко-хірургічні таблиці» (1828, 1835, 1852), у якому показано операції перев’язування великих артерій.
Розгорнути
Народився Володимир Фатальчук
(1903, м.Горохів, Волинська область  – 1981) - український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Тараса Шевченка, «Українські народні пісні», автор ювілейних медалей та пам»ятних значків (1964-1965).
«Великий талант, вносячи частину самого себе у свій твір, створює цим новий стиль.» (Ілля Рєпін)
Розгорнути