chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вшанують пам'ять загиблих журналістів

16 вересня 2013 о 12:50

В українських містах у понеділок, 16 вересня, відбудуться акції пам’яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів.

Зокрема, у Києві така акція розпочнеться на о 18:30 біля Національної спілки журналістів України, потім учасники вирушать на майдан Незалежності, де вшанують пам’ять загиблих журналістів хвилиною мовчання, передає «Радіо Свобода».

За повідомленням Незалежної медіа-профспілки, акції триватимуть також у Львові, Донецьку, Сімферополі та інших містах України.

Як наголосила дружина вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава, те, що сталося з її чоловіком, можливе в Україні і сьогодні.

«Система, яка вбила Георгія, не викоренена. Злочинці залишаються безкарними. В Україні процвітає вседозволеність для тих, хто при владі чи близький до неї. Побиття і напади на журналістів в Україні продовжуються», – вважає вона.

Георгія Гонгадзе вбили у 2000 році. У січні цього року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.

Водночас родина Гонгадзе вказує на те, що замовники вбивства досі не покарані.

Джерело: iPress.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути