chrome firefox opera safari iexplorer

16 вересня вшанують пам'ять Георгія Гонгадзе та загиблих журналістів

08 вересня 2011 о 15:45

16 вересня 2011 року у Києві та інших містах України вшанують пам’ять Георгія Гонгадзе, а також інших журналістів, які загинули за часи незалежності України.

Про це «Рідній країні» повідомили організатори акції.

У Києві початок акції о 18:30 на Майдані Незалежності. Запаливши свічки, учасники акції вирушать до адміністрації президента. Там вони згадають усіх загиблих журналістів за часи незалежності України, оголосять вимоги до влади і традиційно проведуть хвилину мовчання.

Організатори наголошують, що акція відбудеться без будь-якої партійної та організаційної символіки. Навіть символіка на футболках чи кепках вважатиметься цинічним самопіаром на смерті загиблих.

Починаючи з 2005 року 16 вересня, у день зникнення Георгія Гонгадзе, громадськість організовує акції його пам’яті та пам’яті усіх загиблих журналістів.

«Виповнюється 11 років, як Георгія немає з нами. Нещодавно в суді були названі прізвища замовників убивста Георгія Гонгадзе, але подібні заяви влада може використати як спосіб «відмазати» замовників, адже прямих наказів від Кучми і Литвина Пукач не отримував, а отже очевидним є те, що «справедлива» судова система України всю провину покладе на мертвого міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, аби найбільші замовники залишились на свободі. Крім того, список зниклих журналістів невпинно поповнюється. Рік тому зник засновник і видавець харківської газети «Новий стиль» Василь Климентьєв. Міліція порушила справу про навмисне вбивство і прямо каже, що його вже немає в живих», — зазначають організатори акції.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути