chrome firefox opera safari iexplorer

За півроку в Україні кількість випадків цензури і перешкоджання роботі журналістів зросла втричі

02 вересня 2013 о 12:12

За перше півріччя 2013 року кількість випадків перешкоджання роботі журналістів та фактів цензури в Україні збільшилася майже втричі.

За даними статистики Інституту масової інформації, з січня зафіксовано вже 103 подібних випадки, тоді як за такий самий період минулого року — 37, пише DT.UA.

Окрім того, відбулося 35 випадків фізичної агресії проти журналістів (у минулому році — 12), 26 — юридичного тиску, тобто судових позовів проти ЗМІ та журналістів (за перше півріччя минулого року — 5) та 22 випадки непрямого тиску (за такий самий період 2012-го — 14).

«Різке зростання перешкоджань і тиску на ЗМІ почався у другому півріччі 2012. Ми пов'язували це логічно з виборами і розраховували на те, що у грудні-січні ця хвиля поступово почне спадати і повернеться до рівня I півріччя 2012 року. Але цього не сталося. І у нас зараз число таких випадків — на досить високому рівні», — розповіла виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк у коментарі виданню «Тиждень».

«У другому півріччі минулого року відбулося 159 випадків перешкоджання виконанню обов'язків журналістів та фактів цензури, 55 — побиття і нападів , 28 — непрямого тиску. Проти ЗМІ та журналістів було подано 43 судові позови», — повідомила Романюк.

Нагадаємо, одним із найгучніших випадків нападу на журналістів стався 18 травня під час мітингів у Києві. Після цього інциденту міжнародні організації виступили з неодноразовими закликами до української влади захистити працівників ЗМІ.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути